Ana Sayfa » Köşe Yazısı » Süheyla Şengül

 
 
Süheyla Şengül

15 Temmuzun Kara Gecesi / Köşe Yazısı - Süheyla Şengül

Süheyla Şengül

 Dünya tarihine destanlar yazan aziz milletim 15 Temmuz’un kara gecesinde demokrasiye vurulmak istenen darbeyi, milli iradesiyle püskürtüp dünya tarihine altın harflerle yazılacak bir demokrasi sınavı verdi.

Bu ülkede yaşayanlar bölünmez bütünlüğümüzü, göstermiş oldukları milli iradeyle,  bir kez daha nabız yoklamaya çalışanların gözünün içine soktu.

Bayraklarla tankların altına yatıp geçit vermeyerek şehit olan kardeşlerimiz,  Kurtuluş Savaşında “Çanakkale Geçilmez.”deyip nasıl geçit vermediysek, bu günde ülkemizdeki hainlere hiçbir darbeye geçit vermeyeceğiz dedi.

Yaşlısıyla, genciyle, çocuğuyla meydanları dolduran milletimiz büyük bir sağduyu gösterip, yüreğimizdeki milli ruhun büyüklüğünü bir tokat gibi hainlerin suratına çarptı.

Daha üzerine giydiği askeri kıyafetin ne anlama geldiğinin bilincine varmamış komutanlar hiçbir şeyden haberi olmayan Mehmetçiklerimizi halkın önüne atarak kaos çıkarmaktan utanmadılar.

Bu hainler  Türk tarihine  isimlerini kara harflerle yazdırıp, onurlarını ve itibarlarını kaybetmekten utanmayacak kadar gözlerini cahilce karartıp, yüzlerce sivilin üzerine ateş emrini verip, milli irademizi temsil eden meclisimizi, bombalayıp, ülkemizin itibarını sarsmaya çalıştılar.

Bu ülkeyi vatan bilen halkımız, kefeninin belinde olduğunu, gerektiğinde canını seve seve vereceğini, yumruğunun ve yüreğinin ne kadar büyük olduğunu sergilediği bu dik duruşla bütün dünyaya göstererek mesaj verdi.

Göstermiş olduğumuz bu tavırla, demokrasimize vatanımıza saldırmak isteyenlere bileğimizi bükemeyeceklerini bir kez daha ispat ettik.

15 Temmuz gecesi şehit olan kamu görevlilerine ve sivil vatandaşlarımıza Allahtan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyorum milletimizin başı sağ olsun.

Teşekkürler güzel ülkemin aslan yürekli insanları, teşekkürler bu hainliğin içinde yer almayan silahlı kuvvetlerin mensupları, teşekkürler iktidar ve muhalefet partileri, teşekkürler demokrasiye saygısı olan, insanlıktan nasibini almış insanlar.

Rabbim tekbir sesleriyle meydanları dolduran ülkem insanına bir daha böyle kara geceler yaşatmasın…

                                    Bu ülke ve bu millet Rabbime emanet…


 
 
17 Temmuz 2016 Pazar 13:10
Okunma: 3654
 
Yorumlar


Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
 
Yazarın Diğer Yazıları

Yazarlar
< >
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Kurumsal

Okuyuculardan Gelen Haber

Yaşam

Kahta Emlak

Gündem

Teknoloji

Siyaset

Kültür-Sanat

Dünya

Son Dakika

Ekonomi

Spor

Yerel Haberler

Sağlık

Özel Haberler

Medya

Eğitim

Yukarı Çık