Ana Sayfa » Köşe Yazısı » Süheyla Şengül

 
 
Süheyla Şengül

Çilem’in Davasında Adalet Yerini Buldu / Köşe Yazısı - Süheyla Şengül

Süheyla Şengül

 Kendisine şiddet uygulayan ve fuhşa zorlayan eşini öldürdüğü için 15 yıl hapse mahkum edilen Çilem Doğan’dan birkaç gün önce köşemde bahsetmiştim. Davası davamızdır, cezası cezamızdır diyerek üzüntüsünü paylaştığımız, haklı mücadelesine destek verdiğimiz  Çilem’in, bu günde yaşadığı sevinci paylaşıyoruz.

 Yargıtay incelemesinin devam edeceği süreçte, kefaletle serbest bırakılan Çilem Doğan’ın  heyecan ve sevinci gözlerinden okunuyordu. Sevinçten çok fazla konuşamayan Çilem, çocuğunun gülümsemesini süsleyebilmek ve onu büyütebilmek için mücadelesini sürdüreceğini, kadınların kirpiğinin yere düşmemesi için mücadele edeceğini söyledi.

Çilem’in kefaretle serbest bırakılması şiddet mağduru kadınlar için bir umut ve zafer işareti oldu. Düştüğü bu durumda umudunu kaybetmeyen Çilem cezaevinden çıkacağını, fakat bu kadar kısa sürede olmasının onun için bir sürpriz olduğunu açıkladı.

Davasında haklı olan bütün kadınlarımıza buradan seslenmek istiyorum “Umut altın gibidir, hiçbir ortamda paslanmaz, mayası elmas olan umudu hiçbir kesici kesemez ve umut insanın en kötü zamanında, onun kurtarıcısıdır.” Sözünden yola çıkıp mücadelelerini sürdürmeliler.

Dileğimiz şiddet mağduru kadınların haklı mücadelelerinin, demir parmaklıklar arasında paslanmaması, yüzlerinin gülmesi  için daha adil  yasaların getirilmesi.

                                                                                            Selam ve sevgilerimle…

                                  

 


 
 
21 Haziran 2016 Salı 12:54
Okunma: 2843
 
Yorumlar


Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
 
Yazarın Diğer Yazıları

Yazarlar
< >
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Kurumsal

Okuyuculardan Gelen Haber

Yaşam

Kahta Emlak

Gündem

Teknoloji

Siyaset

Kültür-Sanat

Dünya

Son Dakika

Ekonomi

Spor

Yerel Haberler

Sağlık

Özel Haberler

Medya

Eğitim

Yukarı Çık