Ana Sayfa » Köşe Yazısı » Süheyla Şengül

 
 
Süheyla Şengül

Dünyanın En Zor Mesleği:Annelik / Köşe Yazısı - Süheyla Şengül

Süheyla Şengül

İnternette tıklanma rekoru kıran bir video izlemiştim ve sizlerle paylaşmak istedim. ABD’de sahte bir şirket internete ve gazetelere sahte bir iş ilanı vermiş. Şirketin aradığı ‘operasyon müdürü’ pozisyonuna başvuran adaylarla yine internet üzerinden bir iş görüşmesi gerçekleştiriliyor.

Adaylara yapacakları iş hakkında bilgilendirme yapılıyor. Bahsettiğimiz iş sıradan bir iş değil, muhtemelen dünyanın en önemli işlerinden biri. Bu iş için belirlediğimiz unvan Operasyon Müdürü ancak unvana göre çok daha fazla görevleriniz olacak. Bu pozisyonun görevleri ve sorumlulukları oldukça geniş çaplıdır.

Sürekli ya da çoğunlukla ayakta çalışmanız gerekecektir. Bu yüzden her koşulda dayanıklı ve enerjik olmalısınız. Günün 24 saati haftanın yedi günü çalışacaksınız. Birçok şeyi aynı anda yapabilmelisiniz. Birlikte çalışacağınız kişi sizden sürekli ilgi bekleyecektir.

Bazen iş arkadaşınızla bütün gece çalışmak zorunda kalacaksınız. Eğer bir hayatınız varsa bu hayatınızdan vazgeçmenizi istiyoruz. Çalıştığınız sürece iş arkadaşınızla aranızda duygusal bir bağ oluşacak ve bu bahsettiğimiz pozisyon için hiçbir ücret talep etmeyeceksiniz.

Adayların yüz ifadelerini size tarif etmem mümkün değil. Hepsi şaşkın bir şekilde bu işin kölelik olduğunu ve büyük bir zulüm olduğunu ifade ediyorlar. Fakat işveren böyle bir işte milyarlarca insanın gönüllü olarak çalıştığını söylüyor.

Sizler bu işin hangi iş olduğunu tahmin edebildiniz mi? İşveren işin ne olduğunu açıkladığında adayların hepsi nasıl tahmin edemediklerine üzülüyorlar ve hepsi annelerinin bu güne kadar nasıl bir iş yaptığını daha iyi anlıyorlar.

Karşılığında ücret almadan ve hiçbir beklentisi olmadan fedakarca  çalışan, çocuklarına iyi bir gelecek sağlamak ve topluma yararlı bir insan olarak yetiştirebilmek için insan üstü bir güç sarf eden vefa ve şefkat abideleri annelerimiz…

Yavrusu doğduktan sonra kendi hayatını hiçe sayan annelerimizin kıymetini bilip onlara hayırlı evlat olmak boynumuzun borcudur. Dinimiz anneyi mukaddes kılmış, annelere özel bir gün ayırmayıp her günü anneler günü olarak belirtmiştir. Yaşamımız boyunca annelerimize hak etikleri hürmeti, saygı ve sevgiyi göstermemizi istemiştir.

Onları ne şiirlere ne yazılara sığdırabiliriz annelerin duygularını hiçbir kitap tam olarak anlatamaz. Annelerimize vereceğimiz en büyük hediye yüreğimizdeki sevgidir. Saygımız ve sevgimiz bizim için harcadıkları emeğin çok küçük bir karşılığıdır.

Bütün annelerin ve annemin bu temsili anneler gününde hürmetle ellerinden öpüyor, kucak dolusu sevgilerimi sunuyorum…

 

 


 
 
7 Mayıs 2016 Cumartesi 23:50
Okunma: 3101
 
Yorumlar


Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
 
Yazarın Diğer Yazıları

Yazarlar
< >
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Kurumsal

Okuyuculardan Gelen Haber

Yaşam

Kahta Emlak

Gündem

Teknoloji

Siyaset

Kültür-Sanat

Dünya

Son Dakika

Ekonomi

Spor

Yerel Haberler

Sağlık

Özel Haberler

Medya

Eğitim

Yukarı Çık