Ana Sayfa » Köşe Yazısı » Süheyla Şengül

 
 
Süheyla Şengül

Eylül Adı Gibi Hüzünlendirdi / Köşe Yazısı - Süheyla Şengül

Süheyla Şengül

 

Eylülün Acısı Sadece Yüreğimizi Değil Bütün İnsanlığımızı Yaktı

Ah Eylül güzel kızım adın gibi hüzünlendirdin bizi, bu öyle bir hüzün ki hem annenin, hem babanın hem de tüm milletin içine kor gibi bir ateş düşürdün. Böyle talihsiz bir olayın başına gelmesi, böyle acı bir sonu sana nasıl reva  gördüler.

Sana dokunan o caniye lanet olsun, o caniye yardım edenler helak olsun. Bu cani, masum bir çocuğun hayatını çaldı, bir annenin ve ailenin  evladı için kurduğu hayalleri yıktı.

Bu aşağılık katili cezaevinde tek kişilik hücrede koruma altına almışlar. Bırakın mahkumların eline linç edilsin. Onun yediği ekmek, içtiği su, aldığı nefes haram, onun leşini ne akbabalar yer nede toprak kabul eder.

 Yüzyıllardır bu tür çocuk istismarcıları var ve her zaman var olacaktır. Bunların kişiliklerini düzeltmek çok zor o halde yasalar düzeltilmelidir. Bunlara verilecek cezayı Rabbim Kur’ an-ı Kerim de belirlemiş. Bakara suresinde  “ Ey akıl sahipleri! Kısasta sizin için hayat vardır. Umulur ki( bu hükme uyarak) korunursunuz.(Bakara,179) İşte bu katilere verilecek en iyi ceza idamdır.

Ana baba olarak çocuklarımızın böyle iğrenç kişilerin ellerine düşmesinden kaygılıyız. Biraz okuldan geç gelseler paniğe kapılıyoruz. Bilgisayar başında biraz fazla zaman geçirseler tedirgin oluyoruz. Sürekli çocukları takip altına almak, bir anlık ihmalin çocuğumuzun hayatına mal olacağını düşünmek bizi endişelendiriyor. Bu durum hem bizde hem de çocuklarımızda kaygı bozukluğuna yol açıyor.

Artık yeter diyoruz Eylüller ölmesin, Leylalar kaçırılmasın, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın hayatları kararmasın.Sosyal medyada insanlar bas bas bağırıyor herkes bir an önce idam cezasının gelmesini istiyor.

Bende bir anne olarak buradan hakimlere, savcılara, milletvekillerine ve Sayın Cumhurbaşkanımıza sesleniyorum bu caniler için bir  an önce idam getirilmeli, yaptıkları cezasız kalmamalı ve  adalet yerini bulmalı.

Eylülün ailesine ve bu acıyı yaşamış bütün anne babalara başsağlığı diliyorum. Rabbim sabırlarını artırsın bütün milletimizin başı sağ olsun.

              Selam ve dua ile kalın…


 
 
2 Temmuz 2018 Pazartesi 10:43
Okunma: 516
 
Yorumlar


Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
 
Yazarın Diğer Yazıları

Yazarlar
< >
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Kurumsal

Okuyuculardan Gelen Haber

Yaşam

Kahta Emlak

Gündem

Teknoloji

Siyaset

Kültür-Sanat

Dünya

Son Dakika

Ekonomi

Spor

Yerel Haberler

Sağlık

Özel Haberler

Medya

Eğitim

Yukarı Çık