Ana Sayfa » Köşe Yazısı » Süheyla Şengül

 
 
Süheyla Şengül

Kimi aldatıyorsunuz? / Köşe Yazısı - Süheyla Şengül

Süheyla Şengül

 Alparslanların, Fatihlerin, Süleymanların torunları ölümden korkar mı? Biz İstiklal Harbinden galip çıkmış bir milletiz. Binlerce şehit vermişiz ama vatanımızı vermemişiz.

Kendi topraklarımızda esir olup her gün ölmektense şerefimizle ölmeye  her zaman hazır olduğumuzu 15 Temmuz gecesi göstermiş olduğumuz tavırla en güzel şekilde belli ettik.

 Bu gün her taraftan saldıran taşeron terör örgütlerine karşı yine bir istiklal Harbi yaşıyoruz. Bu örgütler bir düğünü basacak kadar acizleştiklerini gözler önüne serdi. Çoğunluğunu kadın ve çocukların oluşturduğu savunmasız insanları öldürmek, bir insanın en mutlu gününü kan gölüne çevirmek, hangi dinde, hangi vicdanda, hangi ideolojide var. İnsanın düşmanı bile mert olmalı, haince arkadan vurmamalı…

Bu örgütlerin yaptıklarıyla, söylemleri arasında ki tezat ı artık aklıselim olan herkes fark etti.  Bunlar, barıştan, dinden, vatandan, milletten bahsediyor. Söylemler kulağa hoş geliyor ama eylemleri, ölüm, kan, din düşmanlığı ve vatanı milleti satmak.

Kimi aldatıyorsunuz?

Siz arpayı samanı yiyor karşıyı da eşek gözünde görüyorsunuz. Yanılıyorsunuz efendiler eşeğin kim olduğu ortada.

Bu milleti artık uyutamayacaksınız. Bu ülkenin evlatlarını bin bir hile ile vatan haini yaptınız. Tuzaklarınızla beyinlerini yıkadınız, hayatlarını mahvettiniz. Yaptıklarınız bizleri asla umutsuzluğa, korkuya düşürmedi. Bilakis “Hangi çılgın bana zincir vuracakmış” dememize, başarısız darbe girişimine, bizlerin içindeki milli birlik ve beraberlik duygusunu pekiştirmemizi sağladı.

12 yaşındaki oğlum daha düne kadar asker polis olmak istemiyorken, bugün ben o hainlere gününü göstermek için asker olmak istiyorum diyor. İşte bu gün bizim bütün evlatlarımızın içlerinde ki milli duyguları ortaya çıkardınız. Onlar başkomutanımızın ağzından çıkacak her lafı takip ediyorlar.

Ey üst akıl…

Bu tutum ve davranışlarımız sizleri rahatsız ediyor değil mi? Bir ölüp bin dirileceğimizi, birbirimize kenetleneceğimizi beklemiyor dunuz. Biz sizler için haince senaryolar yazamayız ama sizin oyunlarınızı bozacak güçlü bir irademiz var bunu unutmayın.

Siz askerimizi, polisimizi, masum vatandaşlarımızı hain tuzaklarınızla öldürebilirsiniz, bizim canımız yandıkça biz daha dik duracağız. Yediden yetmişe hep birlikte bu İstiklal Savaşını da kazanacağız.

 Biz güçlü Türkiye’yiz, biz sizin sadakalarınızla değil kendi öz kaynaklarımızla büyüyen bir ülkeyiz. İşte buna dayanamıyorsunuz, güçlü bir lideri hazmedemiyorsunuz.

Bu milletin enerjisini tüketip, psikolojisini bozamayacaksınız. Su testisi su yolunda kırılacak. Bunu da birlik beraberliğimizle, imanımızla ve Allah’ın yardımıyla başaracağız.

Biz kan uykusunda değiliz artık, oyunlarınızın farkındayız. Bu millet yaptıklarınızı unutmayacak.  Dostuz , müttefiğiz  diyorsunuz  bizi bölmek , parçalamak için fırsat kolluyorsunuz. Bir kez daha hatırladık ki su uyur düşman uyumaz.

15 temmuz gecesini, şehitlerimizi, her gün bir yenisini eklenen  karakol baskınlarınızı, Nurettin ve Besna kardeşimizin düğünündeki yaşadıklarımız, emin olun ki kulağımıza küpe olacak. Hepimizin canını aynı derecede yaktığınızı unutmayacağız, unutturmayacağız.

Gaziantep’teki düğünde şehit  olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum, milletimizin başı sağolsun.

                                                  Allah bu milletin yar ve yardımcısı olsun…


 
 
21 Ağustos 2016 Pazar 23:03
Okunma: 5609
 
Yorumlar


Bir insan13 Şubat 2017 Pazartesi 02:08
Su ust akilin kim oldugunu soyleyin de biz de dusmanimizi taniyalim. Kimi ust akil gosterdiyseniz hepsi ile is tuttunuz. Israil, Rusya, USA vs.
abdullah10 Şubat 2017 Cuma 18:09
savaş çüzüm degil insanın kazanıpta üstünde oturmadığı tek şey süngüdür süngüyle kazanan şeyın üstünde oturmaz barışın oldugu yerde kan göz yaşı eksik olmaz
 
Yazarın Diğer Yazıları

Yazarlar
< >
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Kurumsal

Okuyuculardan Gelen Haber

Yaşam

Kahta Emlak

Gündem

Teknoloji

Siyaset

Kültür-Sanat

Dünya

Son Dakika

Ekonomi

Spor

Yerel Haberler

Sağlık

Özel Haberler

Medya

Eğitim

Yukarı Çık