Ana Sayfa » Köşe Yazısı » İsmail Kaya

 
 
İsmail Kaya

Roman olasım geldi / Köşe Yazısı - İsmail Kaya

İsmail Kaya

Seçimlerin yaklaşması ile bu güne kadar hep mahrum edilen kesimler  tekrar ön plana  çıkarılmakta. İsimleri  anılmakta ve kardeşlik mesajları verilerek sınıf  ayırımının olmadığı ifade  edilmekte. Tüm bu güzel gelişmeleri seçimlere   borçluyuz.

 

Bu açılımlardan en son olanı Başbakan Ahmet Davutoğlu, Roman STK temsilcileri ve kanaat önderleriyle, Dolmabahçe Ofisi’nde kahvaltıda bir araya gelmesi ile  yaşandı.

 

Başbakan Davutoğlu gerçekleştirdiği  toplantıda 1934 yılında tek parti döneminde çıkan iskan kanunu nedeniyle Kılıçdaroğlu’nu Roman vatandaşlarımızdan özür dilemeye çağırdı.

 

CHP'nin Roman'lardan bir  tanesini Milletvekili  adayı olarak göstermesini  eleştirerek Mesele adayların listeye girmesi değil. Mesele romanların gönlüne girmek olduğunu söyledi.Bundan sonra  daha çok birlik ve beraberlik içinde  olacağı  sözünü veren Başbakan Romanlara karşı ayrımcılıkların önüne geçmek için Başbakanlıkta bir birim kuracağını  ve onlarla  istişare ederek bir Roman'ı  kendisine danışman yapacağı müjdesini  verdi.

 

Başbakan Davutoğlu AK partili bütün belediyelere talimat göndereceğini  ve meslek kurslarıyla ilgili Roman'lara  pozitif ayrımcılık yapacaklarını ve yeni alınacak olan 120 bin memurdan 5 bin'i Romanlardan olacak dedi.

 

Sevindirici   ve güzel  gelişme.

 

Türkiye’de  yaklaşık 500 bin Roman var. 5  bin kişinin  işe  alınması onları ne  kadar memnun eder  bilmiyorum ama  ülkede  yaklaşık 20 milyon Kürt var  ve bu güne kadar  kadro sözü  verilmedi.

 

 

Ne  yalan söyleyeyim Roman olasım geldi ..


 
 
20 Nisan 2015 Pazartesi 18:41
Okunma: 2683
 
Yorumlar


Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
 
Yazarın Diğer Yazıları

Yazarlar
< >
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Kurumsal

Okuyuculardan Gelen Haber

Yaşam

Kahta Emlak

Gündem

Teknoloji

Siyaset

Kültür-Sanat

Dünya

Son Dakika

Ekonomi

Spor

Yerel Haberler

Sağlık

Özel Haberler

Medya

Eğitim

Yukarı Çık