Ana Sayfa » Köşe Yazısı » Süheyla Şengül

 
 
Süheyla Şengül

Sözde Demokrasinizi Alın Başınıza Çalın / Köşe Yazısı - Süheyla Şengül

Süheyla Şengül

 Her platformda medeniyetten bahseden Avrupa’yı gerçekten medeni buluyor musunuz? Bütün teröristlere ev sahipliği yapan onlara her türlü imkan sağlayan Avrupa, cumartesi gecesi ülkemizin bakanını sınır dışı ettiğinde bize kendisinin misafirperver olduğunu düşündürebilir mi?

İnsan hak ve hürriyetlerinden bahsederken, gerçekten bir insana nasıl davranılması gerektiğini sizce biliyorlar mı?

Bilmiyorlarsa medeniyet ve demokrasi konusunda neden o kadar nutuk atarlar, biliyorlarsa Hollanda’da yaşananlar neyin nesi?

Atalarımız ‘İnsan yedisinde neyse yetmişinde de odur ’diyerek yerinde bir laf söylemişler. Ortaçağda Avrupa nasıl bir zihniyete sahipse bugün hala zihniyetlerinin değişmediğini bize gösterdiler. Demokrasinin beşiği olduğunu söyleyen bin bir surat Avrupa’nın dün gece maskesi düştü ve tarihe kara harflerle antidemokratik bir anlayışa sahip olduklarını yazdırdılar.

Hollanda’da gurbetçi vatandaşlarımızla bir araya gelip referandum öncesi bilgi vermek isteyen Sayın Bakanımıza ve vatandaşlarımıza karşı sergilenen tutum ve davranışlar, onları baskı altına alıp, hareket özgürlüklerini ifade özgürlüklerini kısıtlamaları üstelik ortada hiçbir neden yokken bir ülkenin bir gecede olağanüstü hal ilan etmesi, akıllara durgunluk verecek trajikomik bir olay. Demokraside ilerleme kaydettiklerini söyleyen bu ülkenin demokrasisini tanımıyorum.

Hollanda’nın bu nezaketsiz davranışının altında yatan asıl neden referandum öncesi Türkiye’yi itibarsız gösterip büyümesinin ve gelişmesinin önüne bir set koyma çabası mı yoksa kendi seçimleri öncesinde siyasetçilerinin ırkçılık üzerinden rant mı elde etme çabası?

Niyetleri her ne olursa olsun oyun içinde oyun düşündükleri bariz bir şekilde ortada.

Benim ülkemde demokrasi, özgürlük, insan hakları yok deyip, Avrupa ülkelerinin sözde demokrasisine sığınanlar, dünyanın gözü önünde insan haklarına yapılan bu saldırıdan, sizde ilk fırsatta nasibinizi alacaksınız. Bu faşist, ırkçı zihniyet gün gelip de sizin kafatasınızı kesip, içinde şarap içtiği zaman  iş işten geçmiş olacak.

Biz birbirimize yeteriz; kimsenin demokrasisine, yardımına ihtiyacımız yok.Bizim sadece gelenek ve göreneklerimiz bile onların sözde demokrasisini cebimizden çıkarır.Yeterki bu Ülkede kardeşçe yaşamayı bilelim, vatanımıza,milletimize sahip çıkalım bu ülkenin kıymetini bilelim.

Antidemokratik,insanlık dışı davranışından dolayı başta Hollanda, Almanya ve tüm Avrupa ülkelerini kınıyorum. Alın o yere göğe sığdıramadığınız demokrasinizi başınıza çalın…

Bu çirkin müdahalede  dik duran Sayın Bakanımıza, gurbetçi kardeşlerimize ve televizyonları başında sabaha kadar derin bir üzüntüyle olayları takip eden, bütün vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyor.

Selam ve Sevgilerimi İletiyorum…


 
 
13 Mart 2017 Pazartesi 11:08
Okunma: 6147
 
Yorumlar


kahta29 Mart 2017 Çarşamba 21:40
Hep avrupaya atiyursunuz neden avrpaya gidiyursunuz
Selma özbey13 Mart 2017 Pazartesi 13:40
Yüreğine sağlık çok güzel anlatmışsın
 
Yazarın Diğer Yazıları

Yazarlar
< >
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Kurumsal

Okuyuculardan Gelen Haber

Yaşam

Kahta Emlak

Gündem

Teknoloji

Siyaset

Kültür-Sanat

Dünya

Son Dakika

Ekonomi

Spor

Yerel Haberler

Sağlık

Özel Haberler

Medya

Eğitim

Yukarı Çık