Ana Sayfa » Köşe Yazısı » Necati Atar

 
 
Necati Atar

Tütün Yoksa Oy da Yok / Köşe Yazısı - Necati Atar

Necati Atar

 Tütün tamamen yasaklansa bile Çelikhan halkı AK Parti'den asla vazgeçmez. Tütünün Çelikhan için önemini herkesten çok Çelikhanlılar bilir.

Tütün meselesini gündemine alan İçişleri Bakanımız yarın Adıyaman'a geliyor. Devletin gündemine aldığı bir konu hemen değilse bile zamanı geldiğinde icraata dönüşür.

Eminim ki ne Ziraat Odası ne diğer STK lar bununla ilgili herhangi bir çalışma yapmamışlardır. Ama onlar böyle bir konuyu gündemine almadı diye her şey bitmiş değil.

Çelikhanlılar yarın "tütün yoksa oy da yok!" pankartıyla bakanın karşısına çıkarsa, emin olun Bakan "nedir bu tütün meselesi?" diyerek yetkililerden bilgi alma yoluna gidecektir.

Bakın ben oy vermesinler demiyorum; seslerini yükseltsinler diyorum. Tütün meselesi muallakta kaldığı sürece seslerini Türkiye'ye ve dünyaya ulaştırmaları nın tek yolu ise seçimi boykot ederek sandığa gitmemeleri. Kurdun boynu kendi işini kendi gördüğü için kalındır.

Yarın tütünleri yasaklanıp ekmeksiz kaldıklarında başlarını duvardan duvara vurmalarının hiç faydası olmayacaktır. Devlette devamlılık esas olduğu gibi geriye dönüş de neredeyse imkansız gibidir.


 
 
11 Şubat 2017 Cumartesi 21:33
Okunma: 3957
 
Yorumlar


akın akın23 Mart 2017 Perşembe 22:25
ee bakan geldi gitti ama tütünden bahseden olmadı, seçim korkusundan olmasın mı acaba. önce oyları alalım sonra tütününüzü de alırız diye mi düşünüyorlar..
 
Yazarın Diğer Yazıları

Yazarlar
< >
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Kurumsal

Okuyuculardan Gelen Haber

Yaşam

Kahta Emlak

Gündem

Teknoloji

Siyaset

Kültür-Sanat

Dünya

Son Dakika

Ekonomi

Spor

Yerel Haberler

Sağlık

Özel Haberler

Medya

Eğitim

Yukarı Çık