Ana Sayfa » Dünya » Kahta'dan Afganistan'daki Saldırıya Tepki

Kahta'dan Afganistan'daki Saldırıya Tepki

Kahta Gönüllüler Platformu, Afganistan’ın Kunduz Vilayetinde Kur’an talebelerine yönelik düzenlenen saldırıya tepki gösterdi.

 
 
Kahta'dan Afganistan'daki Saldırıya Tepki

 Adıyaman'ın Kahta Gönüllüler Platformu, Afganistan'ın Kunduz Vilayetinde Kur'an talebelerine yönelik düzenlenen saldırıya tepki gösterdi.

Kahta Gönüllüler Platform adına basın açıklamasını okuyan Eğitim Bir- Sen Kahta Şube Başkanı Mustafa Işık, dünyanın son günlerde çok ilginç, tehlikeli ve son derece endişe veren olaylara sahne olduğunu söyledi.

Işık, "Dünya son günlerde çok ilginç, tehlikeli ve son derece endişe veren olaylara sahne oluyor. Şu yerküreyi kendi çiftliği gibi gören, İslam Dünyasının her tarafında hareket halindeki her şeyi ve herkesi yakma, yıkma, öldürme ve yok etme yetkisini kendisinde gören Amerika Birleşik DevletleriRusya, Batı ve İsrail işbirlikçileri ile birlikte, akıl almaz cinayetlere, dahası katliamlara imza atıyor. İslami olan hiçbir şey, hiç kimse zalimlerin, zorbaların hışmından kurtulamıyor" dedi

Müslümanları sesiz kalmamaya, tepkilerini sosyal medyadan vermeye, zulme karşı hep birlikte ortak bir direnişe davet ettiklerini belirten Işık, "Kahta Gönüllüler Platformu olarak, bu olaylarda hayatlarını kaybeden tüm kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar, hayatlarını kaybedenlerin yakınlarına ve tüm İslam ümmetine sabr-ı cemil diliyoruz. Müslümanları, yaşanan olaylardan ders almaya, üç yüz yıldır daldıkları gaflet uykusundan uyanmaya, düşmanları tanımaya, değerli basınımız aracılığı ile davet ediyoruz" diye konuştu.


 
 
10 Nisan 2018 Salı 18:45
Okunma: 1159
 
Yorumlar


Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler

Yazarlar
< >
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Kurumsal

Okuyuculardan Gelen Haber

Yaşam

Kahta Emlak

Gündem

Teknoloji

Siyaset

Kültür-Sanat

Dünya

Son Dakika

Ekonomi

Spor

Yerel Haberler

Sağlık

Özel Haberler

Medya

Eğitim

Yukarı Çık