Ana Sayfa » Dünya » Kerkük Valisi’den Türkmenlere mesaj

Kerkük Valisi’den Türkmenlere mesaj

Necimddin Kerim, yaptığı basın açıklamasında, 25 Eylül’ü tarihi bir gün olarak değerlendirerek, “Yarın söz biter, hareket zamanı” ifadesin ikullandı

 
 
Kerkük Valisi’den Türkmenlere mesaj

 Kerkük Valisi Necmeddin Kerim, Kerkük halkına sandığa gitme çağrısında bulunarak “Türkmen siyasi partilere mesajım şu; yapılan konuşmalar belki birilerini yaralamıştır ama referandumdan sonra tüm taraflarla her şeyi konuşabiliriz” dedi.

 

Necimddin Kerim, yaptığı basın açıklamasında, 25 Eylül’ü tarihi bir gün olarak değerlendirerek, “Yarın söz biter, hareket zamanı” ifadesin ikullandı.

 

“Peşmerge, mevzide yaşanma ihtimali çok çok az olan her şeye karşı teyakkuz durumunda” diyen Vali Kerim, peşmergenin bir kez daha teröre karşı savaşmak için herkesten daha etkili olduğunu ispatladığını kaydetti.

 

Kerkük'teki güvenlik güçlerinin tamamı görev başında olduğunun altını çizen Kerkük Valisi, “Kesinlikle Kerkük'te provokasyona izin vermeyiz.” ifadesini kullandı.

 

Kerkük'teki herkesin oy kullanıp kullanmama konusunda özgür olduğunu dile getiren Necmeddin Kerim, Türkmen siyasi partilere önemli bir mesaj verdi:

 

“Türkmen siyasi partilere mesajım şu; yapılan konuşmalar belki birilerini yaralamıştır ama referandumdan sonra tüm taraflarla her şeyi konuşabiliriz. Kerkük'te yapılacak her şey, anlaşma sonucu olacak. Kerkük halkının çıkarına olan her konuda anlaşarak karar vereceğiz. Yarın herkesin‘Evet’ oyu vermesini arzu ediyorum.”

 

Necmeddin Kerim, kentte güvenliğin sağlanması amacıyla yarın saat 05.00 - 20.00 arası kente araç girişlerinin yasaklanacağını da sözlerine ekledi.

 

 

 


 
 
25 Eylül 2017 Pazartesi 00:18
Okunma: 974
 
Yorumlar


Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler

Yazarlar
< >
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Kurumsal

Okuyuculardan Gelen Haber

Yaşam

Kahta Emlak

Gündem

Teknoloji

Siyaset

Kültür-Sanat

Dünya

Son Dakika

Ekonomi

Spor

Yerel Haberler

Sağlık

Özel Haberler

Medya

Eğitim

Yukarı Çık