Ana Sayfa » Eğitim » Doğa Sevgisiyle Eğitim Görüyorlar

Doğa Sevgisiyle Eğitim Görüyorlar

Okulun bahçesinde yaptıkları hayvanat bahçesi ile öğrencileri doğal yaşamın içine sokarak hem sınav streslerini alıyorlar hemde Avrupa'daki eğitim modelini uyguluyorlar.

 
 
Doğa Sevgisiyle Eğitim Görüyorlar

 

Adıyaman'da öğrenciler doğayla iç içe yaşayarak eğitim görüyorlar.

Kent merkezinde Simya Koleji yöneticileri, okulun bahçesinde yaptıkları hayvanat bahçesi ile öğrencileri doğal yaşamın içine sokarak hem sınav streslerini alıyorlar hemde Avrupa'daki eğitim modelini uyguluyorlar.

Öğrenciler teneffüslerde ve öğlen arasında hayvanat bahçesine geçerek doğal yaşama olan özlemlerini bir yandan gidiriyorlar bir yandan da meraklarını gidiyorlar.

- ÖĞRENCİLERİN NEFES ALMASINI SAĞLAMALIYIZ

Simya Koleji Müdürü Mehmet Akif İzci, yaptığı açıklamada, "Biz okullarımızda genellikle sınav ağırlıklı  bir eğitim modeli düşünüyoruz. Bu Türkiye’nin maalesef ki bütün okullarında başarıyı yukarı çekmek için yaptıkları bir uğraş, ekstra bir çaba göstererek öğrencilerimizi sınavlara yarış atı gibi hazırlıyoruz. Öğrencilerimize yoğun programlar hazırlarken bazen öğrencilerin nefes almalarını sağlamalısınız. Öğrencilerimize bahçeler hazırlamalısınız. Öğrencilerin yoğun tempolarını biraz azaltmalısınız. Bu anlamda öğrencilerinize alternatifler sunmalısınız. Bizde okulumuz da mini bir hayvanat bahçesi hazırladık. Güzel bir çevre düzenlemesi yaptık. Bir taraftan öğrenciye akademik olarak yüklenirken bir taraftan nefes almalarını sağladık. Atlarımız, ördeklerimiz var. Tavşanlarımız var. Öğrenciler de hayvan arasında güzel bir bağ oluştu. Öğrenciler hayvanları besliyorlar. Yani dört duvar arasında verdiğimiz eğitimi diğer taraftan devam ettirerek güzel bir bağ oluşturuyoruz. Bunun aslında Türkiye’nin bütün okulların da olması gerektiğini düşünüyoruz. Öğrencilerin nefes almalarını sağlayıp destek oluyoruz"

- AVRUPADAKİ EĞİTİM MODELİNİ TAKİP EDİYORUZ

Avrupa'daki eğitim modelini yakından takip ettiklerini aktaran İzci, şunları kaydetti:

"Yurt dışındaki eğitim modelini izlediğimiz de dört duvar arasında eğitim almadıklarını görüyoruz. Öğrencilerin geniş bahçelerde öğrencilerin daha verimli akademik çalışma yaptıklarını görüyoruz. Biraz daha bedensel gelişimlerinin daha hızlı olduğunu görüyoruz. Dört duvar arasına sıkışan öğrenciler bir yerden sonra gelişimini daha yavaş ilerletmekle beraber bazı öğrencilerin ise gelişimin tam olarak sağlanmadığını görüyoruz. Ama güzel bir atmosfer, güzel bir bahçe ve güzel bir ortam ile öğrenciler koşuyorlar, enerjilerini atıyorlar. Zaten biz burada gerekli akademik desteği veriyoruz. Eve gittiklerinde yorulmuş olarak güzel bir uyku saati geçirmelerini sağlıyoruz. Çok verimli oluyor"


Kaynak : PHA


 
 
27 Eylül 2017 Çarşamba 15:30
Okunma: 1122
 
Yorumlar


Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler

Yazarlar
< >
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Kurumsal

Okuyuculardan Gelen Haber

Yaşam

Kahta Emlak

Gündem

Teknoloji

Siyaset

Kültür-Sanat

Dünya

Son Dakika

Ekonomi

Spor

Yerel Haberler

Sağlık

Özel Haberler

Medya

Eğitim

Yukarı Çık