Ana Sayfa » Eğitim » Göçeri'de TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı

Göçeri'de TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı

Milli Eğitim Bakanlı ile TÜBİTAK arasında imzalanan protokol kapsamında bilim ve kültürün geliştirilmesi amacıyla Kahta ilçesine bağlı Göçeri Ortaokulunda

 
 
Göçeri'de  TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı

 Milli Eğitim Bakanlı ile TÜBİTAK arasında imzalanan protokol kapsamında bilim ve kültürün geliştirilmesi amacıyla Kahta ilçesine bağlı Göçeri Ortaokulunda açılan fuarda öğrenciler iddialı projelere imza attı.

Proje kapsamında minik mucitler, hünerlerini hazırlanan icatlar, bilim şovları ve deneyler ile sergiledi.

Biyonik kol, trafik ışıkları, akıllı kümes ve akıllı askeriye gibi projelere imza atan minik mucitler, izleyiciler tarafından büyük takdir aldı.

Fuarın açılış konuşmasında Bilişim Öğretmeni İbrahim Babaoğlu, genç beyinlerin bilimin önemini kavramalarında bilim fuarlarının önemli bir rolü olduğunu belirtti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen ise konuşmasında, “Gelecek sizin olacak, bizde hayallerinizin olmasını istiyoruz. Bu fuar yeni hayaller kurmanıza, kendiniz için, memleketiniz için aileniz için yeni gelecekler tasarlamanıza vesile olacaktır. Onun için bizim sizden istediğimiz bizim başaramadığımız, barışı dünyaya yaymak, hakim kılmak için hayaller kurmanız ve bu hayallerinizi gerçekleştirmek için çabalamanız, gayret etmeniz. Bizlerinde öğretmenlerinizin de göstereceğiniz her çabada yanınızda olacağımızı bilmenizi istiyoruz. Size rehberlik ederek sizi başarıya ulaşmanız için gereken destek vereceğiz. Hayallerinizi gerçekleştirmek için çeşitli araştırmalar yapmalısınız, emek vermelisiniz, gayret göstermelisiniz ve çok kitap okumalısınız” ifadelerini kullandı.

Göçeri Ortaokulunda düzenlenen bilim fuarına Kahta ilçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen, Göçeri Ortaokulu Müdürü Şenel Alptekin, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.


 
 
19 Nisan 2018 Perşembe 11:16
Okunma: 1223
 
Yorumlar


Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler

Yazarlar
< >
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Kurumsal

Okuyuculardan Gelen Haber

Yaşam

Kahta Emlak

Gündem

Teknoloji

Siyaset

Kültür-Sanat

Dünya

Son Dakika

Ekonomi

Spor

Yerel Haberler

Sağlık

Özel Haberler

Medya

Eğitim

Yukarı Çık