Ana Sayfa » Eğitim » İnovasyon Destekli Kültür Merkezi

İnovasyon Destekli Kültür Merkezi

Kahta ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü, yaklaşık 558 bin lira tutarındaki ‘İnovasyon Destekli Kültür Merkezi’ projesinin onaylandığını duyurdu.

 
 
İnovasyon Destekli Kültür Merkezi

 

Kahta ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü,  yaklaşık 558 bin lira tutarındaki ‘İnovasyon Destekli Kültür Merkezi’ projesinin onaylandığını duyurdu.

Kahta ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve İpek Yolu Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ‘İnovasyon Destekli Kültür Merkezi’ projesiyle yenilikçi fikirlere sahip olan genç bireylerin çalışma alanlarının oluşturulması amaçlanıyor.

Kahta İlçe merkezinde eğitim gören yaklaşık 34 bin 800 öğrencinin faydalanacağı projede öğrenciler, Robotik Kodlama, Ardunio, Temel Elektroniğe giriş, Mekanik ve Elektronik Montaj gibi konularda eğitim görme imkanına sahip olacak.
İnivasyon Destekli Kültür Merkezinin çocukların hayal gücünü geliştirebileceği bir çalışma alanına sahip olacağını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen, “İnovasyon Destekli Kültür Merkezimizin faaliyete geçmesiyle birlikte öğrencilerimiz, özel hazırlanmış sökülüp takılabilir parçalarla robotik uygulamaları öğrenecek. Burada alacakları eğitim ile çocuklarımız robot kullanımına yönelik çalışmalar yapabilecek. Çocuklarımız burada eğlenceli figürler ile robot yapımı ve robot kodlamasını öğrendikten sonra robotik çalışmalarını geliştirme imkanına sahip olabilecek. Projemizin hazırlanması ve hayata geçirilmesinde emeği geçen TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın’a, Adıyaman Milletvekillerimiz Adnan Boynukara, İbrahim Halil Fırat, Salih Fırat’a, Adıyaman Valimiz Nurullah Naci Kalkancı ve ilçe Kaymakamımız Ahmet Gazi Kaya ile ARGE Birimimize teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

 

 

 


 
 
8 Mayıs 2018 Salı 11:49
Okunma: 898
 
Yorumlar


Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler

Yazarlar
< >
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Kurumsal

Okuyuculardan Gelen Haber

Yaşam

Kahta Emlak

Gündem

Teknoloji

Siyaset

Kültür-Sanat

Dünya

Son Dakika

Ekonomi

Spor

Yerel Haberler

Sağlık

Özel Haberler

Medya

Eğitim

Yukarı Çık