Ana Sayfa » Eğitim » Kahta İkbal-Der, Yaz Okulu Etkinlikleri Başladı

Kahta İkbal-Der, Yaz Okulu Etkinlikleri Başladı

Gençlere yönelik faaliyetlerini sürdüren Kahta İkbal Kültür ve Yardım Derneği 2017 Yaz Okulu faaliyetlerini başlattı

 
 
Kahta İkbal-Der, Yaz Okulu Etkinlikleri Başladı

 Gençlere yönelik faaliyetlerini sürdüren Kahta İkbal Kültür ve Yardım Derneği 2017 Yaz Okulu faaliyetlerini başlattı.

6 Haftalık bir Program

3 Temmuz’da başlatılması planlanan yaz faaliyetleri ile ilgili bilgi veren Yaz Faaliyetleri Koordinatörü Ömer Maçin yaptığı açıklamada, “ Öğrencilerimizin yıl içerisinde okullarından almış oldukları derslerin bitişiyle beraber 3 aylık bir mola veriliyor. Bizler de bu serbest zaman dilimini verimli ve keyifli değerlendirmek istiyoruz.

Gençlik, gelecektir. Gençliği üzerine bir projesi bir çalışması olanlar ancak gelecekten bahsedebilirler anlayışıyla elimizden geldiğince faaliyetlerimizi sürdürmeye çalışıyoruz. Yıl içerisinde yaptığımız düzenli çalışmalarımızda gençlerimizle beraber öğreniyor, bildiklerimizle amel etmeye gayret ediyoruz. Gelecek de İslam ile güzel olabilir. Allah ve Resulünün izinden yürüyerek bu gelecek ümit vaat edecektir inşallah.

4 Okulda Gerçekleştirilecek

İnşallah dernek öğrenci birimimizin planlamasıyla 3 Temmuz’da başlayacak olan faaliyetlerimiz hem bereketli hem de eğlenerek öğrenme imkanı sunacak. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığımız protokol kapsamında faaliyetlerimiz Kubilay Ortaokulu, Celal Bayar Ortaokulu, Turgut Özal İmam Hatip Ortaokulu ve Şehit Mehmet Özbek İlkokulu binalarında icra edilecek. Faaliyetlere katılım sınırlı kontenjanlar dahilinde olup 4-5-6-7-8. Sınıf öğrencileriyle çalışacağız. Bu yüzden velilerimiz ve gençlerimizin başvurularını erkenden yapmalarını istiyoruz. Katılmak isteyen velilerimiz başvuruları mesai saatleri içerisinde öğrencinin kimliği ile dernek merkezinde yapabilirler.

Programın İçeriği

Faaliyetlerimizde Kur’an, Siyer, Meal-Tefsir, Ahlak, Öncü Şahsiyetler, Dua Ezberleme, Tecvid olacak. Bu dersler sabah saat 9-12.30 saatlerinde olacak, öğle namazının kılınmasıyla sona erecek. Haftada bir gün sportif ve sosyal etkinlik yapacağız. Futbol, dart, masa tenisi, yüzme, basketbol, voleybol, satranç sporları ve bilgi yarışmalarıyla gençlerimizin enerjilerini verimli değerlendirmelerine vesile olacağız inşallah. Başta bize bu imkanı bahşeden Yüce Rabbimize hamdu senalar olsun, emeği geçen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum” dedi.

Hafta içi gerçekleştirilecek olan Yaz faaliyetleri 11 Ağustos’ta sona erecek.


 
 
8 Haziran 2017 Perşembe 11:30
Okunma: 3077
 
Yorumlar


genç ikbal9 Haziran 2017 Cuma 10:29
sosyal sorumluluk hassasiyetiniz için teşekkürler kahtahaber.
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler

Yazarlar
< >
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Kurumsal

Okuyuculardan Gelen Haber

Yaşam

Kahta Emlak

Gündem

Teknoloji

Siyaset

Kültür-Sanat

Dünya

Son Dakika

Ekonomi

Spor

Yerel Haberler

Sağlık

Özel Haberler

Medya

Eğitim

Yukarı Çık