Ana Sayfa » Eğitim » Kahtalı Gençlere Gençlere Model Uçak Kursu

Kahtalı Gençlere Gençlere Model Uçak Kursu

Kahta Gençlik Merkezi Müdürü M.Nebi Bulut’un imza attıkları protokol kapsamında, tamamen ücretsiz olacak olan Model Uçak ve Radyo Kontrol Kursları ile “Kahta Havacılık Spor Faaliyetleri” projesi eğitim faaliyetleri projesi hayata geçirildi.

 
 
Kahtalı Gençlere Gençlere Model Uçak Kursu

 

Kahta Gençlik Merkezi, Kahta Halk Eğitim Müdürlüğü ve Türk Hava Kurumu Adıyaman Şube Başkanlığı ortaklaşa düzenledikleri “Kahta Havacılık Spor Faaliyetleri” Projesi bünyesinde çeşitli kursların açılmasına dair iş birliği protokolü imzalandı.

Adıyaman Türk Hava Kurumu Başkanı Mehmet Yelken ile Kahta Gençlik Merkezi  Müdürü M.Nebi Bulut’un imza attıkları protokol kapsamında, tamamen ücretsiz olacak olan Model Uçak ve Radyo Kontrol  Kursları ile “Kahta Havacılık Spor Faaliyetleri”  projesi eğitim faaliyetleri projesi hayata geçirildi. 
İmzalanan protokol ile Türk Hava Kurumu Adıyaman Başkanlığı tarafından, Kurs sorumlusu ve kursların yöneticisi belirlenerek, kurs araç ve gereçlerini karşılayacak. Kurslarda uygulanacak programla ilgili her türlü materyalin basımı, çoğaltımı ve kurs merkezlerine dağıtımını yapacak ve Kurs merkezlerinin en iyi şekilde verimli olabilmesi için Projedeki kursların takibi ve koordinasyonu sağlanacak.
Kahta  Gençlik Merkezinde düzenlenecek olan ve   tamamen ücretsiz olacak kurs  bitiminde kursiyerlere  MEB  onaylı belge verilecek.
Kahta’da  ilk defa  uygulanacak  olan bu  kursların temel amacının gençlerin kendilerini daha çok geliştireceği olanaklar sunularak, onların daha güçlü bir ülke için teknoloji  alanında büyük başarılara imza atmaları için imkanların sunulması olarak  belirtildi.
Kurs  başvuruları yapılacak duyurudan sonra Kahta Gençlik Müdürlüğüne yapılacak. 
 
3 Şubat 2018 Cumartesi 22:17
Okunma: 2495
 
Yorumlar


Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler

Yazarlar
< >
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Kurumsal

Okuyuculardan Gelen Haber

Yaşam

Kahta Emlak

Gündem

Teknoloji

Siyaset

Kültür-Sanat

Dünya

Son Dakika

Ekonomi

Spor

Yerel Haberler

Sağlık

Özel Haberler

Medya

Eğitim

Yukarı Çık