Ana Sayfa » Eğitim » Köyde öğrenciler ilk defa Mobil Gençlik Merkeziyle tanıştı

Köyde öğrenciler ilk defa Mobil Gençlik Merkeziyle tanıştı

Kahtada kırsal alanda eğitim ve öğretim gören ortaokul öğrencileri köye ilk defa gelen “ Mobil Gençlik Merkezi’ ile tanıştılar.

 
 
Köyde öğrenciler  ilk defa Mobil Gençlik Merkeziyle tanıştı

 Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından, gençleri ve çocukları spor faaliyetlerine teşvik etmek amacıyla hayata geçirilen ‘Mobil Gençlik Merkezi’ projesi kapsamında etkinlik merkezi olarak  Kahta ilçesine bağlı Eskitaş Köyü Şehit Nihat Deniz Ortaokulu oldu. İlk defa ‘Mobil Gençlik Merkezi’ ile tanışan öğrenciler  güzel vakit geçirdi.

Kırsal  alanda  eğitim gören öğrenciler için ulaşılması zor olan spor branşlarından golf, badminton gibi sporlarda uygulamalı olarak yaşadılar.

 Eskitaş Şehit Nihat Deniz Ortaokulu müdürü Yılmaz ÖK, öğrencileri sadece akademik olarak hayata hazırlamanın mümkün olamayacağını bu nedenle çeşitli sosyal aktiviteler yaparak öğrencilere okul ortamını sevdirmek, okulu hayatın birer parçası olarak görmelerini sağlamak ve bu amaçla hareket ettiklerini  belirtti.

Öğrencileri her alanda hayata tam donanımlı bir şekilde hazırlamayı ilke edindiklerini dile getiren Sosyal Bilgiler Öğretmeni Deniz Özger ise, öğrencilerin akademik başarısının yanı sıra milli ve manevi duygular kazandırmayı,  ahlaklı ve erdemli birer birey yetiştirmeyi amaç edindiklerini gerektiğini söyledi.

 

Daha sonra genç gönüllüler tarafından öğrencilere kırtasiye ve spor malzemesi hediye etmesiyle sonra erdi.

Haber:İsmail Kaya
 
 
17 Ekim 2017 Salı 15:39
Okunma: 2630
 
Yorumlar


Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler

Yazarlar
< >
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Kurumsal

Okuyuculardan Gelen Haber

Yaşam

Kahta Emlak

Gündem

Teknoloji

Siyaset

Kültür-Sanat

Dünya

Son Dakika

Ekonomi

Spor

Yerel Haberler

Sağlık

Özel Haberler

Medya

Eğitim

Yukarı Çık