Ana Sayfa » Eğitim » Öğretim Programlarının Tanıtım Toplantıları

Öğretim Programlarının Tanıtım Toplantıları

Toplantıları ilk gününde ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil TÜNÇMEN katıldığı toplantılarda şu ifadelerde bulundu

 
 
Öğretim Programlarının Tanıtım Toplantıları

 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen müfredat yenileme çalışmaları yoğun ve geniş katılımlı bir çalışma yürütülerek taslak programlar oluşturulup öğretmen ve  velilerin görüşüne sunulmuştu. Bu görüş ve öneriler ışığında programlara son hali kazandırıldı. Türkiye genelinde yeni öğretim müfredatının tanıtımı için eğitici formatör öğretmenler tarafından tüm branşlara tanıtım toplantıları yapılmaktadır.

Toplantıları ilk gününde ziyaret eden  İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil TÜNÇMEN katıldığı toplantılarda şu ifadelerde bulundu; “ Öncelikle 2017/2018 Eğitim Öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum. Yeni gelen her sistem uygulayıcılar tarafından yeterince bilinip ve kabul görülürse sahada hayat bulma ve yaşama şansı artacaktır. Bu bağlamda inşallah her biriniz programı incelemişsinizdir. Eksik kalan kısımları koordinatör öğretmenimizin sunumları sonrasında tamamlamış olursunuz.

 Bakanlığımız bu programı çok önemsiyor devrim niteliğinde bir yenilenmeye gidilmiştir. Çocuğu hayata hazırlamada yeni bir yaklaşım yeni bir bakış oluğu belirtilmiştir. Programların yenileme sürecinde birçok aşamadan geçmiştir.

 Benim sizden istirhamım yenilenen öğretim programlarına ön yargılı yaklaşmamanızdır. Yapacağını yapıcı eleştiriler, fikir ve önerileriniz bizim için önem arz etmektedir. Programın aksayan yönlerinin geliştirilmesi için önümüzdeki süreçlerde tekrar görüş ve önerileriniz alınacaktır.

Bu program ile özgür düşünebilen bireyler yetiştirilecek.  Siz öğretmenlerden yansıyan ışık o küçük yüreklere aksedilecek.

Umutsuz yürekler her düşen yağmur damlasını emen çöl gibi kanımızı ve ruhumuzu emecektir. Sizden beklentimiz bu yeni müfredatla umudu olan bir nesil yetiştirmenizdir.

 Bu çocuklar özgür kuşlar gibi süzüldükleri gökyüzünde kanatlarına yükledikleri adaleti, sevgiyi, hoşgörüyü, dürüstlüğü bütün dünyaya yaymalarını sağlayacağız. Hepinize başarılar diliyorum.“ dedi.


 
 
15 Eylül 2017 Cuma 09:19
Okunma: 776
 
Yorumlar


Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler

Yazarlar
< >
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Kurumsal

Okuyuculardan Gelen Haber

  Yaşam

  Gündem

  Teknoloji

  Siyaset

  Kültür-Sanat

  Dünya

  Son Dakika

  Ekonomi

  Yerel Haberler

  Spor

  Sağlık

  Özel Haberler

  Medya

  Eğitim

  Yukarı Çık