Ana Sayfa » Ekonomi » Başkan Turanlı’nın Tütün Açıklaması

Başkan Turanlı’nın Tütün Açıklaması

Kahta Ziraat Odası Başkanı Fatin Rüştü Zorlu Turanlı, son günlerde tütün üzerinden çok oyunların oynandığını bu oyunların ege menşei tütün üzerinde de sergilenmeye çalışıldığını söyledi.

 
 
Başkan Turanlı’nın Tütün Açıklaması

 Kahta Ziraat Odası Başkanı Fatin Rüştü Zorlu Turanlı, son günlerde tütün üzerinden çok oyunların oynandığını bu oyunların  ege menşei tütün üzerinde de sergilenmeye çalışıldığını  söyledi.

Başkan Turanlı yaptığı yazılı açıklamada “Adıyaman’da sarmallık tütünden sonra ege menşei tütün üzerinde oynanan oyunlar nelerdir. Adıyaman’da ege menşei tütün sözleşmesi yapan 5500 üreticimiz yaklaşık 200 bin dönüm arazide tütün üretimi yapmaktadır. Tütün alımları 2016 yılında 20.9.2016 sında ege menşei tütün alımları başlanmıştı. Fakat bugün 4/ 10 /2017olmuş hala beş firmadan ses yok.’’

Başkan Turanlı, “Firmaların tütün eksperleri tarafından 9/6 /2017 de köylerde tütün tespitleri yaklaşık bir aydır yapılmış, tütünler koli haline getirilip alıma hazırlanmış.

Firma eksperleri ve Kahtalı muhtarlarla Kahta Ziraat Odası toplantı salonunda yaptığımız toplantılarda 25/9 /2017 de alımlara başlayacağını söyleyen firma yetkililerinden tespitlerden sonra bir ay geçmesine rağmen firma yetkililerinden hala bir cevap alamadık. Buradan siz basın mensubu arkadaşlar aracılığıyla tütün firma yetkililerine tütün üst kurumu yetkililerine  sesleniyoruz bir an önce tütün alımlarına başlanmasını istiyoruz” dedi.


 
 
4 Ekim 2017 Çarşamba 15:59
Okunma: 1915
 
Yorumlar


Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler

Yazarlar
< >
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Kurumsal

Okuyuculardan Gelen Haber

Yaşam

Kahta Emlak

Gündem

Teknoloji

Siyaset

Kültür-Sanat

Dünya

Son Dakika

Ekonomi

Spor

Yerel Haberler

Sağlık

Özel Haberler

Medya

Eğitim

Yukarı Çık