Ana Sayfa » Ekonomi » Kahta'ya Hızlı Tren Hattı Projesi Devam Ediyor

Kahta'ya Hızlı Tren Hattı Projesi Devam Ediyor

TBMM Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, hızlı tren hattının etüt-proje yapım sözleşmesinin imzalandığını duyurdu.

 
 
Kahta'ya Hızlı Tren Hattı Projesi Devam Ediyor

 

TBMM Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, hızlı tren hattının etüt-proje yapım sözleşmesinin imzalandığını duyurdu.

 

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Aydın, "Adıyaman bölgesinde her alanda örnek bir il olmaya devam etmektedir. Ulaşım alanında özellikle son yıllarda hem ülkemiz, hem bölgemiz ve tabiki ilimiz Adıyaman’da büyük gelişmeler ve değişimler yaşamıştır. Bizlerinde ciddiyet ve süreklilikle devam eden takip ve gayretlerimizin karşılık bulması da ayrıca mutluluk vericidir. Hükümetimizin adeta seferber olarak sürdürdüğü yatırımlarla, ulaşım hizmetlerinde çağ atlamaya ve gelişmiş ülke ölçeklerine doğru hızla ilerlemeye devam ediyoruz" dedi. 

"7,5 MİLYON TL'YE MAL OLACAK" 

Gölbaşı-Adıyaman-Kâhta Hızlı Tren Hattı ile ilgili etüt-proje çalışmasının, yaklaşık 7,5 milyon TL’ye mal olacağını ve 18 ayda tamamlanacağını belirten Aydın, "Projenin süratle hayata geçirilmesi için takiplerimiz ve gayretlerimiz devam edecektir.Etüt-proje yapım sözleşmesi imzalanan Gölbaşı-Adıyaman-Kâhta Hızlı Tren hattı 100 kilometre uzunluğunda olup, konvansiyonel bir şekilde hem yolcu hem de yük taşıma kapasitesine sahip olacaktır. Gölbaşı-Adıyaman-Kâhta hızlı tren hattının etüt-proje yapım sözleşmesinin tüm hemşerilerimize ve bölgemize hayırlara vesile olmasını dilerim. Desteklerini ve emeklerini bizden hiçbir zaman esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım'a, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet Arslan'a, milletvekili arkadaşlarımıza ve emeği geçen herkese bir kez daha şükranlarımı sunarım" ifadelerini kullandı. 

 


 
 
7 Kasım 2017 Salı 16:11
Okunma: 3856
 
Yorumlar


Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler

Yazarlar
< >
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Kurumsal

Okuyuculardan Gelen Haber

Yaşam

Kahta Emlak

Gündem

Teknoloji

Siyaset

Kültür-Sanat

Dünya

Son Dakika

Ekonomi

Spor

Yerel Haberler

Sağlık

Özel Haberler

Medya

Eğitim

Yukarı Çık