Ana Sayfa » Gündem » Boynukara: O tanksavarı kim verdi?

Boynukara: O tanksavarı kim verdi?

Ak Parti Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara, Türkiye'nin tanksavarın kimler tarafından verildiğini ortaya çıkarması gerektiğini söyledi.

 
 
Boynukara: O tanksavarı kim verdi?

 

Ak Parti Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara, Türkiye'nin tanksavarın kimler tarafından verildiğini ortaya çıkarması gerektiğini, uluslararası kamuoyuna ve NATO’ya bildirerek, uluslararası yargıya taşınmasını söyledi.

Boynukara, açıklamasında, Türkiye’nin yanında terör örgütü PKK’ya karşı mücadele eden ÖSO’ya “terörist” diyenlerin ya FETÖ’ye, ya PKK’ya, ya da ikisinin de patronu olan merkeze hizmet ettiğini ifade etti.

Çocukların eline silah veren terör örgütü PKK ve türevlerine (PYD, YPG, SDG) karşı tek bir cümle kuramayanların "savaşa hayır" dediğini aktaran Boynukara, "PKK terör örgütü ile ABD arasındaki direk ilişki, 1991 yılında “ÇEKİÇ GÜÇ”ün bölgemize gelmesinden bu yana var olan bir ilişkidir.Yeni olan, bu görüntülerin şimdilerde ortaya çıkmış olmasıdır. “PKK BİZİM İÇİN BİR TEHDİT DEĞİLDİR” diye açıklama yapan kişi, insan haklarına ve terörün katlettiği onbinlerce insanın anısına saygısı olmayan Avrupa Parlementosu Türkiye Raportörü PKK, küresel unsurların maşası olarak terörü şehirlerimize indirmek için çukurlar kazarken, “şiddete karşı olduğunu” söyleyen HDP’nin buna karşı çıktığını duyan oldu mı?"dedi.

"Terör örgütüne kucak açan kimi AB ülkeleri, terörün gerçek yüzüyle karşılaştıkları an bizim de konuşacaklarımız olacak. Terör örgütü PKK/PYD’ye silah veren ve eğiten ABD; kendi anayasasına göre anayasal suç işlemektedir, yargılanmalıdır" diyen Boynukara, şunları kaydetti:

"Terör örgütü PKK/PYD’ye silah veren ve eğiten ABD; kendi anayasasına göre anayasal suç işlemektedir, yargılanmalıdır.Türkiye, tanksavarın kimler tarafından verildiğini ortaya çıkarmalı, uluslararası kamuoyuna, NATO’ya bildirmeli ve uluslararası yargıya taşımalıdır. Türkiye, tanksavarın kimler tarafından verildiğini ortaya çıkarmalı, uluslararası kamuoyuna, NATO’ya bildirmeli ve uluslararası yargıya taşımalıdır. ABD anayasasına göre “listelenmiş terör örgütüne” yardım etmek ve silah vermek anayasal suçtur! Bölgemizdeki kanlı/kirli ABD politikalarının sahibi olan ve CIA ile Pentagon’a çöreklenmiş kanadın deşifre edilmesi küresel güvenliğin sağlanması için şarttır"


 
 
5 Şubat 2018 Pazartesi 09:44
Okunma: 458
 
Yorumlar


Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler

Yazarlar
< >
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Kurumsal

Okuyuculardan Gelen Haber

Yaşam

Kahta Emlak

Gündem

Teknoloji

Siyaset

Kültür-Sanat

Dünya

Son Dakika

Ekonomi

Spor

Yerel Haberler

Sağlık

Özel Haberler

Medya

Eğitim

Yukarı Çık