Ana Sayfa » Gündem » Kışta meyve veren ceviz ağacı ilgi odağı oldu

Kışta meyve veren ceviz ağacı ilgi odağı oldu

Adıyaman’da Kahta ilçesinde kış aylarında meyve veren ceviz ağacı köylülerin ve dışarıdan gelen vatandaşların ilgi odağı oldu.

 
 
Kışta meyve veren ceviz  ağacı ilgi  odağı oldu

 Adıyaman’da Kahta ilçesinde   kış  aylarında meyve veren  ceviz  ağacı  köylülerin ve  dışarıdan gelen vatandaşların ilgi odağı oldu.

Kahta  İlçesine  bağlı  Salkımbağı  köyünde  Ömer  Kaplan  isimli vatandaşın bahçesinde  kış  aylarında  ceviz ağacının meyve verdiğini duyan  çok sayıda  vatandaşlar köye  giderek  ağacın fotoğrafını  çekti.

Bahçe  sahibi  Kaplan Kahta Haber  muhabirine  yaptığı  açıklamada  ‘’ Pencereden  bahçemdeki  ağaçları  izliyordum.  Evimin önündeki  ceviz  ağacının meyve  verdiğini görünce gözlerime  inanamadım. Gelip dikkatlice  incelediğimde   ağacın  gerçekten meyve  verdiğini  gördüm. Bu   sıra dışı  olayı  komşularımla  ve köylülerle  paylaştım. Herkes  tarafından şaşkınlıkla  karşılandı  ve bu zaman  kadar  kimsenin böyle  bir  şey görmediklerini söylediler. Kısa  sürede  ağacın kış ayında meyve  verdiğini duyan köylüler, çevre  köylüleri hatta Kahta  ilçesinden  çok sayıda  kişi  gelip  ağacın fotoğrafını çekip  gidiyor.’’

Kahta  ilçesinden Salkımbağı  köyüne  sadece  bu ağacı  görmek için geldiğini  söyleyen Mustafa Alp  ‘’ Bugün arkadaşlarla  sohbet ettiğimiz sırada bu  olayı  duyduk. Arkadaşlarla  beraber  gelip  yerinde  görmek istedik.  Bu  yaşıma  kadar  böyle  bir  durumla  karşılaşmadım.’’

Bahçedeki  ceviz  ağacın  ziyaretçileri  gün be gün artıyor.

Feyzettin Bozkurt
 
 
29 Aralık 2017 Cuma 23:13
Okunma: 1693
 
Yorumlar


Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler

Yazarlar
< >
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Kurumsal

Okuyuculardan Gelen Haber

Yaşam

Kahta Emlak

Gündem

Teknoloji

Siyaset

Kültür-Sanat

Dünya

Son Dakika

Ekonomi

Spor

Yerel Haberler

Sağlık

Özel Haberler

Medya

Eğitim

Yukarı Çık