Ana Sayfa » Kültür-Sanat » Gönülkuşağı Derneğinden Konferans

Gönülkuşağı Derneğinden Konferans

Kahta’da faaliyet gösteren Gönülkuşağı Derneği Çağa Şahitlik Edecek Neslin İnşası adlı konferans düzenledi.

 
 
Gönülkuşağı Derneğinden  Konferans

   Kahta’da faaliyet gösteren Gönülkuşağı Derneği Çağa Şahitlik Edecek Neslin İnşası adlı konferans düzenledi.

Kahta Kültür Sitesi konferans salonunda  İlahiyatçı yazar Abdulbaki Çağatay’ın sunumuyla konferans gerçekleştirildi. ‘’ Çağa Şahitlik Edecek Neslin İnşası ‘’ isimli konferansa Kahta halkı, özellikle de gençler, yoğun ilgi gösterdi. Konferansa gelenlerin bir kısmı koltukların tamamını dolmasından dolayı ayakta dinlemek zorunda kaldı. Soğuk bir gecede sıcak bir ortamda gerçekleştirilen konferansın sonuna kadar konferansı can kulağıyla dinleyen duyarlı vatandaşlar çıkışta memnuniyetlerini ifade ettiler.

   Kurani kavramlarla ilgili özel bir hassasiyeti ve de çabası da olan Çağatay’ın konuşmasında; Ülkeleri ülke yapan ilke ve ülküleri, Şehadet gayb kavramının karşılığı, Müslümanların en büyük  zalimlerin İslam topraklarında zemin bulması,15 Temmuzda rüştünü ispatlayan bu milletin Kuran ahlakı ile yönetilmeyi, sünnet ile eğitilmeyi, İslam hukuku ile yürümeyi hak ettiği, İzzet ve şerefi, kuvvet ve kudreti Kuran ve Sünnet dışında değil sadece İslam’da aranması gibi  konu başlıklarında sohbet etti.

Konferansa  Kahta’da faaliyet gösteren çok sayıda STK’nın  üyelerinin katılması, Müslümanların birlik ve beraberliği için atılan somut adım olarak  algılandı ve olumlu karşılandı.
 
 
16 Şubat 2017 Perşembe 09:15
Okunma: 2617
 
Yorumlar


Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler

Yazarlar
< >
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Kurumsal

Okuyuculardan Gelen Haber

Yaşam

Kahta Emlak

Gündem

Teknoloji

Siyaset

Kültür-Sanat

Dünya

Son Dakika

Ekonomi

Spor

Yerel Haberler

Sağlık

Özel Haberler

Medya

Eğitim

Yukarı Çık