Ana Sayfa » Medya » Aslan:Basın Özgürlük Demektir

Aslan:Basın Özgürlük Demektir

Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti (AGAD) Başkanı İbrahim Aslan, 24 Temmuz basında sansürün kaldırılışının yıldönümü olması münasebetiyle bir açıklama yaptı.

 
 
Aslan:Basın Özgürlük Demektir

 Basın demenin özgürlük demek olduğunu ifade eden AGAD Başkanı İbrahim Aslan, özgürlüğün yolunun da sansürün olmamasından geçtiğini söyledi. 
Gazetecilerin mesleklerini tam olarak yapabilmesi, tam bağımsız, hiçbir dayatma ve sansürün olmadan yapmadan geçtiğini belirten Aslan, konu ile ilgili şunları söyledi: “Her platformda gazeteci meslektaşlarımızın sorun ve sıkıntılarından bahsediyoruz. Türkiye’de gazeteciler çok önemli olan görevlerini, kamu adına yaptıkları mesleklerini gerek ekonomi anlamında, gerekse de özgürlük anlamında çok zor şartlar altında yerine getiriyorlar. Yerel anlamda da ulusal anlamda bu durum aynı. Bunca zor şartlarda yaptığımız gazetecilik mesleğimize bir de sansür uygulanınca mesleğimizi yapmamızimkansız hale gelmektedir. Bu nedenle Basında Sansürün kaldırılışını ciddi anlamda önemsiyoruz ve bunun kağıt üzerinde değil de uygulamada olması gerektiğini ifade etmek istiyoruz. Bizler meslektaşlarımızın çalışma koşullarını ekonomik, sosyal ve ahlaki yönden en iyisi olana kadar çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu nedenle AGAD olarak meslektaşlarımızın 24 Temmuz Basın Dayanışma Günü’nü kutluyor, tüm gazeteci meslektaşlarımın görevlerinde başarılar diliyorum” 


 
 
24 Temmuz 2017 Pazartesi 11:01
Okunma: 1501
 
Yorumlar


Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler

Yazarlar
< >
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Kurumsal

Okuyuculardan Gelen Haber

  Yaşam

  Gündem

  Teknoloji

  Siyaset

  Kültür-Sanat

  Dünya

  Son Dakika

  Ekonomi

  Yerel Haberler

  Spor

  Sağlık

  Özel Haberler

  Medya

  Eğitim

  Yukarı Çık