Ana Sayfa » Özel Haberler » Kahta’dan Kerim Bebeğe Büyük Destek

Kahta’dan Kerim Bebeğe Büyük Destek

Kahta Gençlik Merkezi genç gönüllü üyeleri tarafından Esed rejiminin saldırısında annesini ve sol gözünü kaybeden Kerim bebeğe destek için bir gözünü kampanyaya destek çığ gibi büyüyor.

 
 
Kahta’dan Kerim Bebeğe  Büyük Destek

Adıyaman’ın Kahta  ilçesinde  yüzlerce kişi Suriye'nin Doğu Guta bölgesinde Beşşar Esed rejiminin saldırısında annesini ve sol gözünü kaybeden Kerim bebeğe sol gözlerini kapatarak destek verdi.

Adıyaman’ın Kahta  ilçesinde  Suriye’de  Esed  rejiminin kuşatmasında bulunan Doğu  Guta’da bir  aylık bebek iken sol gözünü kaybeden Kerim bebeğe  destek vermek ve   kuşatmanın kaldırılması için Kahta  Gençlik Merkezi  genç  gönüllüleri  tarafından başlatılan “Kerim bebek seni görüyoruz” kampanyasına  yoğun destek geldi.

Sosyal medyada  Doğu Gutalı  aktivistlerin başlattığı   tek gözünü  kapatarak  Suriye’deki savaşa, kuşatmaya ve bebeklerin ölümüne tepki  amaçlı  başlatılan kampanyaya  destek  vermek için çalışma başlatan   Kahta  Gençlik Merkezi  genç  gönüllüleri  Mustafa  Bozan  ve Seher  Bozkurt’a  destek  bir  çığ  gibi  büyüdü.

Kerim bebeğe  tek  gözünü kapatarak destek  vermek isteyen parkta   oturan  yaşlılardan, iş yerinde  çalışan esnaftan, okulda  ders  anlatan öğretmenden, yolda  yürüyen vatandaştan,  meyve satan pazar  esnafından, seminer  veren  avukatlardan, belediye  başkanından  kısacası  yediden  yetmişe  herkes  Esed  zulmünü kınayarak  tepkilerini gösterdi.

Kampanyayı başlatan Mustafa  Bozan ise  kampanyayı  önce  bir  kaç arkadaşı ile  başlattığını, yoğun destek  gördüğü  için bunu  tüm ilçeye  yaydıklarını, halkın bu  kampanyaya  fazla  ilgi  göstermesinin kendilerini  mutlu  belirtti.

Bebeğin fotoğrafının AA tarafından paylaşılmasının ardından Türkiye ve dünyadan çok sayıda kişi, sosyal medyada dayanışma mesajları paylaşmıştı.

Kerim bebek ve Doğu Guta halkına destek kampanyası genişleyerek devam ediyor.


 
 
22 Aralık 2017 Cuma 21:06
Okunma: 1406
 
Yorumlar


Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler

Yazarlar
< >
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Kurumsal

Okuyuculardan Gelen Haber

Yaşam

Kahta Emlak

Gündem

Teknoloji

Siyaset

Kültür-Sanat

Dünya

Son Dakika

Ekonomi

Spor

Yerel Haberler

Sağlık

Özel Haberler

Medya

Eğitim

Yukarı Çık