Ana Sayfa » Sağlık » Barutçu, Dünya Paramedikler Günü'nü Kutladı

Barutçu, Dünya Paramedikler Günü'nü Kutladı

Sağlıksen Adıyaman Şube Başkanı Yasin Barutçu, Büyük bir özveriyle çalışan paramediklerin günü’’nü kutlayarak sorunların çözüldüğü, çalışma şartlarının iyileştirildiği günler diledi.

 
 
Barutçu, Dünya Paramedikler Günü'nü Kutladı

 Sağlıksen Adıyaman Şube Başkanı Yasin Barutçu, Büyük bir özveriyle çalışan paramediklerin  günü’’nü kutlayarak  sorunların çözüldüğü, çalışma şartlarının iyileştirildiği günler diledi.

Barutçu yaptığı açıklamada ''Büyük bir özveriyle çalışan paramediklerimizin ‘’22 Aralık Dünya Paramedikler Günü’’nü kutluyor, sorunların çözüldüğü, çalışma şartlarının iyileştirildiği günler diliyoruz.

 

Paramediklerimiz, zor şartlar altında büyük sorumlulukla görev yapan sağlık çalışanlarımızdır. Hasta ya da yaralıya önce ilk müdahaleyi, ardından da sağlık kuruluşuna ulaşana kadar gerekli müdahaleyi yapan paremediklerimiz, görevlerini yerine getirirken birçok sorunla da uğraşmaktadır.

 

Özellikle acil sağlık hizmetlerinde görev yapan bütün sağlık çalışanları gibi paramedikler de güvenlik sorunu yaşamaktadır. Gerek terör bölgesinde, gerekse asayiş olaylarında olay yerine giden paramediklerimizin bu tür durumlarda güvenliklerini sağlayıcı tedbirler alınmalıdır. Sağlık-Sen olarak 112 çalışanlarının yemek mağduriyetini giderdik ve 112’nin riskli birim sayılarak döner sermayelerinin artırılmasını sağladık. Paramediklerimizin diğer sorunlarının çözümü için de çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

 

 

Tüm paramediklerimizin günlerini bir kez daha kutluyoruz.''

 


 
 
21 Aralık 2016 Çarşamba 14:59
Okunma: 2461
 
Yorumlar


Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler

Yazarlar
< >
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Kurumsal

Okuyuculardan Gelen Haber

Yaşam

Kahta Emlak

Gündem

Teknoloji

Siyaset

Kültür-Sanat

Dünya

Son Dakika

Ekonomi

Spor

Yerel Haberler

Sağlık

Özel Haberler

Medya

Eğitim

Yukarı Çık