Ana Sayfa » Sağlık » Kahta Devlet Hastanesi'nin Puanı Yükseldi

Kahta Devlet Hastanesi'nin Puanı Yükseldi

Adıyaman'da yapılan Sağlıkta Kalite Standartları (SKS) değerlendirmesinde Kahta Devlet Hastanesi 100 üzerinden 97.2 puan aldı.

 
 
Kahta Devlet Hastanesi'nin Puanı Yükseldi

 

Sağlık Bakanlığı tarafından Adıyaman'da yapılan Sağlıkta Kalite Standartları (SKS) değerlendirmesinde Kahta Devlet Hastanesi 100 üzerinden 97.2 puan aldı.

Sağlık Bakanlığı tarafından her yıl düzenli olarak Türkiye genelinde yapılan Sağlıkta Kalite Standartları (SKS) değerlendirmesinde 100 üzerinden 97.2 puan alan Kahta Devlet Hastanesi, bugüne kadarki en yüksek kalite puanını aldı. 

Sağlıkta kaliteyi son derece önemsediklerini ifade eden Kahta Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Abdulkadir Dost, Kahta Devlet Hastanesi olarak sağlık hizmetlerini bir adım daha ileri taşıma amacıyla çalışmalarını yürüttüklerini ifade ederek, Kahta Devlet Hastanesi'nin Türkiye'deki hastaneler arasında büyük başarısını da ispatladığını söyledi.

-"EKİP RUHUNA DİKKAT ÇEKTİ" 

Dost, "Sağlıkta Dönüşüm Programının ana bileşenlerinden biri olan 'Nitelikli ve etkili sağlık hizmeti için kalite ve akreditasyon' ilkesine yönelik çalışmalardan biri de Sağlıkta Kalite değerlendirmeleridir. Bu kapsamda 24 Ekim 2017 tarihinde Sağlık Bakanlığı ekiplerince hastanemizde yapılan değerlendirmede hastanemiz, 100 tam puan üzerinden 97,2 puan alarak bu güne kadarki değerlendirmeler içerisindeki en yüksek puanını aldı. Bu sonuçlar ekip ruhu ile çalışmanın ne kadar iyi sonuç vereceğini bizlere bir kez daha göstermiş oldu" dedi.

2017 kalite değerlendirmesinde çok iyi bir performans gösteren çalışma arkadaşlarını tebrik eden Dost, "Kesintisiz ve kaliteli sağlık hizmeti için yoğun çaba sarf eden TBMM Başkanvekilimiz Sn. Ahmet Aydın'a ve  hiçbir zaman desteğini bizden esirgemeyen İl Sağlık Müdürümüz Erdoğan Öz ve ekibine de teşekkür ederim" ifadelerini kullandı. 


 
 
3 Kasım 2017 Cuma 11:04
Okunma: 2276
 
Yorumlar


Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler

Yazarlar
< >
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Kurumsal

Okuyuculardan Gelen Haber

Yaşam

Kahta Emlak

Gündem

Teknoloji

Siyaset

Kültür-Sanat

Dünya

Son Dakika

Ekonomi

Spor

Yerel Haberler

Sağlık

Özel Haberler

Medya

Eğitim

Yukarı Çık