Ana Sayfa » Sağlık » Kahta'da Gece Tek Nöbetçi Eczane Zulmü Sürüyor

Kahta'da Gece Tek Nöbetçi Eczane Zulmü Sürüyor

Kahta ilçesinde her gece yaklaşık 400 kişi acile giriş yapıyor. Bunlar ilaç alacakları zaman bazen onlarca km uzaklıktaki eczaneye gitmek zorunda kalıyor.

 
 
Kahta'da  Gece  Tek Nöbetçi  Eczane Zulmü Sürüyor

Kahta İlçesinde vatandaşlar, tek nöbetçi eczane olması nedeniyle hastaların mağdur olduğunu dile getirerek tepki gösterdi.

Nüfusu 70 bini aşan ilçede bulunan Kahta Devlet Hastanesi Sincik ve Gerger İlçelerinden gelen hastalara da hitap ediyor. Hastaneye gelen vatandaşlar tatil günleri ve hafta sonları nöbetçi eczane konusunda büyük sıkıntılar yaşıyor. Kahta’daki 24 eczanenin yarısı hastane civarında yarısı is şehir merkezinin muhtelif yerlerinde bulunuyor. Nöbetçi eczane şehir merkezinde olduğu zaman hastanede yatan hastasına ilaç almak isteyen vatandaşlar adeta perişan oluyor. Hele ki özel aracı olmayan vatandaşlar nöbetçi eczaneye gitmek için şehir dışındaki hastaneden şehrin bir ucundaki eczaneye gidinceye kadar perişan oluyor.

Nöbetçi eczane konusunda büyük sıkıntılar yaşadıklarını söyleyen vatandaşlar, nöbetçi eczane sayısının ikiye çıkarılması ve bir nöbetçi eczanenin de mutlaka hastane civarında olması gerektiğini istiyor. Vatandaşlar, “ Gece saat 22:00 den sonra şehiriçi minibüsler çalışmıyor. Gece acile geldiğimizde nöbetçi eczane uzak olduğundan ilaç alamadan eve dönüyoruz. Nöbetçi eczanenin hastane yakınında olması lazım. Belki eczanelerin maddiyatları konusunda sıkıntıları olabilir. Fakat bir veya birkaç kişinin kazancı için on binlerce insan mağdur edilemez. Eczacılar o maddi konuyu kendi aralarında halletsinler. Yetkililerin Kahta’da nöbetçi eczane sayısını ikiye çıkarmalarını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Haber:Hacı Bozkurt

 

 


 
 
9 Ağustos 2016 Salı 12:24
Okunma: 1814
 
Yorumlar


Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler

Yazarlar
< >
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Kurumsal

Okuyuculardan Gelen Haber

Yaşam

Kahta Emlak

Gündem

Teknoloji

Siyaset

Kültür-Sanat

Dünya

Son Dakika

Ekonomi

Spor

Yerel Haberler

Sağlık

Özel Haberler

Medya

Eğitim

Yukarı Çık