Ana Sayfa » Sağlık » MR (Emar) Cihazı Hizmete Sunuldu

MR (Emar) Cihazı Hizmete Sunuldu

Kahta Devlet Hastanesi'ne yeni alınan MR (Emar) cihazının kurulumu ve teknik personel eğitimleri tamamlanarak hizmete sunuldu.

 
 
MR (Emar) Cihazı Hizmete Sunuldu

 Kahta ile birlikte Gerger, Sincik ve Samsat’tan Adıyaman’a girmek zorunda kalan hastalar, bundan böyle Kahta Devlet Hastanesi’nde MR hizmeti alabilecek.

Bundan böyle bir üst MR merkezine sevklere gerek kalmayacağını ifade eden Kahta Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Abdulkadir Dost, “Emar cihazı ile ilgili kurumumuz ve genel sekreterliğimizce yapmış olduğumuz yoğun çalışmalar nihayet meyvesini vermiştir. Kurulumları tamamlanarak hastalarımızın hizmetine sunulan MR cihazımız ile ilçemiz ve bölgemizde ihtiyaç hissedilen görüntüleme hizmetlerinin kapasitesini ve niteliğini yükseltmiş bulunuyoruz. Bilindiği gibi, özellikle Sincik, Gerger, Samsat ve çevre köylerden gelen hastalarımız MR için Adıyaman’a gitmek durumunda kalıyordu. Bundan böyle ilçemiz başta olmak üzere tüm bölge halkına MR hizmeti vereceğiz.” dedi.

Dost, “Devletimizin sağladığı imkânlar çerçevesinde hastanemize yüksek teknolojili cihazları kazandırdığımız için büyük mutluluk duyuyoruz. Cihazın alımı konusunda TBMM Başkanvekilimiz Sayın Ahmet Aydın’ın desteği büyüktür. Bu vesileyle Sayın Valimiz başta olmak üzere, Milletvekillerimiz, Genel Sekreterimiz, İl ve İlçe Yöneticilerimiz, ayrıca bizlerle birlikte mesai harcayan çalışma arkadaşlarımıza, sağlık alanında fedakârca hizmet veren sağlık personelimize teşekkür ediyor, hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.


 
 
10 Ağustos 2016 Çarşamba 12:29
Okunma: 1711
 
Yorumlar


Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler

Yazarlar
< >
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Kurumsal

Okuyuculardan Gelen Haber

Yaşam

Kahta Emlak

Gündem

Teknoloji

Siyaset

Kültür-Sanat

Dünya

Son Dakika

Ekonomi

Spor

Yerel Haberler

Sağlık

Özel Haberler

Medya

Eğitim

Yukarı Çık