Ana Sayfa » Siyaset » CHP Tütün Üreticilerini Ziyaret Etti

CHP Tütün Üreticilerini Ziyaret Etti

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz ve Başkan Yardımcısı İlhan Kat, tütün üreticilerini ziyaret etmek için için Adıyaman’a geldi.

 
 
CHP Tütün Üreticilerini Ziyaret Etti

 

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz ve Başkan Yardımcısı İlhan Kat, tütün üreticilerini ziyaret etmek için için Adıyaman’a geldi.

Burada gazetecilere açıklamada bulunan Yılmaz,"Adıyamanlı hemşerilerimiz burada kendi memleketlerinde kendi haklarını korudukları için darp edilmişlerdir. Bizler de Ankara’da Adıyaman’ı yurttaşlarımızın hakkını savunmak için buraya gelmiş bulunmaktayız. CHP Gençlik Kolları olarak memleketin dört bir yanındaki emekçi dostlarımızla her yerde her zaman daima birlikte olacağımızı burada tekrar etmek istiyorum. Buradaki anlayış milli değil, gayri milli bir anlayıştır" dedi. 

"TOPRAKLAR BÜYÜK SERMAYE SAHİPLERİNE PEŞKEŞ ÇEKİLİYOR" 

 Memleketin karış karış topraklarının yabancı büyük sermaye sahiplerine peşkeş çekildiğini kaydeden Yılmaz, "Yerli ve milli dedikleri Adıyaman tütününe alternatif olarak, ikame olarak sermaye odaklarına peşkeş çekenler bundan sonraki süreçlerde hesap vereceklerdir. Biz buradan sormak istiyoruz. Bizlerin yerli ve milli olan tütünün hiç paralara satılması halkımızın nezdinde ne anlam ifade eder. Ürettiği tütünü çarşı pazar kurup buralarda satan, kendi emeklerini kendi haklarını kendi paralarını kazanmaya çalışan emekçilerin hakkının yerine, ithal ettikleri o tütünün sermaye sahiplerine peşkeş çekilmesi ne anlam ifade eder sormak istiyoruz. Bu insanların yarım günlük kazancını bir paket sigaraya yükleyen o tekeller her yerde kol gezsin istiyorlar. Ama bizler yerli ve milli hayatımızı 1923'ten almaktayız" ifadelerini kullandı.

"SUÇLANACAK BİRİSİ VARSA TARIMI BU HALE GETİRENLERDİR"

Yılmaz, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bizler yerli ve milli hattımızı bu ülkenin geçmişinden mazisinden almaktayız. Bu güzel memleketimizin ürettiği ve üreticisine ekmek getirdiği tüm mahsullerin peşine düşüyoruz bugün bu yüzden Adıyaman’dayız. Geçtiğimiz günlerde yerli ve milli olan üzümümüzü yerli ve milli olan fındığımızı ordu özümüzü Manisa’da savunduk. Türkiye’yi üretin bir halden yabancı sermayeye peşkeş çeken bu hükümetin artık sonunun geldiğini hep beraber görmekteyiz. Türkiye’yi her şeyi ithal eden hale getiren bu memleketin asıl sahiplerinin onlar olmadığını bizler olduğunu bir kez daha haykırmak istiyoruz. Suçlanacak biri varsa o da tarımı bu hale getirenlerdir. Emekçiye tekme atan, gaz atanlardır, attıran yöneticilerdir.

Yılmaz, yapılan açıklamanın ardından kent merkezine dönerek partililer ile bir araya geldi.


Kaynak:PHA

 

 
 
28 Kasım 2017 Salı 12:09
Okunma: 1769
 
Yorumlar


Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler

Yazarlar
< >
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Kurumsal

Okuyuculardan Gelen Haber

Yaşam

Kahta Emlak

Gündem

Teknoloji

Siyaset

Kültür-Sanat

Dünya

Son Dakika

Ekonomi

Spor

Yerel Haberler

Sağlık

Özel Haberler

Medya

Eğitim

Yukarı Çık