Ana Sayfa » Yerel Haberler » Gece Yarısı Tekstil Atölyesinin Elektriğini Kestiler

Gece Yarısı Tekstil Atölyesinin Elektriğini Kestiler

Kahta İlçesinde ödenmemiş tek fatura borcu nedeniyle gece yarısı elektriği dağıtım şirketi AKEDAŞ tarafından kesilen tekstil atölyesinde çalışan işçilerin işbaşı yapamadıkları iddia edildi.

 
 
Gece Yarısı Tekstil Atölyesinin Elektriğini Kestiler

Kahta İlçesinde ödenmemiş tek fatura borcu nedeniyle gece yarısı elektriği dağıtım şirketi AKEDAŞ tarafından kesilen tekstil atölyesinde çalışan işçilerin işbaşı yapamadıkları iddia edildi.

 İddiaya göre olay Karşıyaka Mahallesi Eskikahta Caddesinde meydana geldi. Her ay elektrik faturalarını düzenli ödeyen Tekstil işletmecisi Murat Yetiş’in işyerine son aya ait 1.500 TL elektrik tüketim parası geldi. Geçen ay siparişlerin düşmesi nedeniyle son faturasını ödemeyen Yetiş, olayı şöyle anlattı :

“ Tekstil sektöründe yaşanan gizli kriz haliyle bize de yansıdı. Geçen ay siparişlerimiz düşüş gösterince haliyle kazancımız da düştü ve elektrik parasını ödeyemedik. Faturayı alıp AKEDAŞ’a gittim. Durumu kurumun şefine anlatıp en kısa zamanda borcumu ödeyeceğimi söyledim. Söylediklerimi olumlu karşıladı. İşyerime dönüp gece saat 12:00’a kadar işyerimden ayrılmadım. Sabah işçilerimizden biri beni arayıp atölyenin elektriklerinin olmadığını söyledi. Arıza sanıp apar topar evden çıkarak bir elektrik ustasını da yanıma alıp işyerime geldim. Bir süre kontrolden sonra elektriğimizin AKEDAŞ tarafından gece yarısından sonra direkten kesildiğini öğrendik. Adeta şok oldum. Ödenmeyen tek fatura için bir işyerinin elektriği nasıl kesiliyorsa anlayamadım. Devlet istihdam için işadamlarına teşvik, hibe ve birçok avantajlar sağlar iken 1 adet ödenmeyen faturam için elektriğim kesiliyor. Bu vurdumduymazlığa birilerinin dur demesi lazım. Öte yandan benim tükettiğim elektrik tutarı 750 TL ödeyeceğim para ise 1.500 TL. Tükettiğim Elektrik parası kadar da fazladan para veriyorum. Buna rağmen beni 3-5 gün idare etmiyorlar. Gece yarısı gelip elektrik direğine çıkarak katil yakalar gibi elektriği kesmelerini ayıplıyor ve şiddetle kınıyorum” diye sitem etti.
 
 
4 Mart 2017 Cumartesi 22:17
Okunma: 993
 
Yorumlar


yusuf ak11 Mart 2017 Cumartesi 18:01
valla kardaş kusura bakmayın ama bi mevzu daha var kitabım üzerine yemin ederim ki oradaki işçilerin en az yarısı asgari ücretin altında çalışıyor madem hak hukuktan bahsediyorsunuz önce işçilerin maaşını adam gibi verin bin bir fırıldak çevirmeyin sonra adam gibi sigortalarını yatırın sonra gelip mağdur edebiyatı yapın unutmayın hak sahibi sadece siz değilsiniz
HAZAR MUTLU7 Mart 2017 Salı 10:17
METİNER OLSAYDI KEŞKE,BU OLAYDA
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler

Yazarlar
< >
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Kurumsal

Okuyuculardan Gelen Haber

Yaşam

Kahta Emlak

Gündem

Teknoloji

Siyaset

Kültür-Sanat

Dünya

Son Dakika

Ekonomi

Spor

Yerel Haberler

Sağlık

Özel Haberler

Medya

Eğitim

Yukarı Çık