Adıyaman'a Turizm Desteği!

Adıyaman Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Doç.Dr.Resul Kurt, Adıyaman'a daha fazla turist getirilmesi için sektördeki önemli firmalarla görüştü.
Adıyaman'a Turizm Desteği!

Adıyaman Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Doç.Dr.Resul KURT

Tarih boyunca farklı medeniyetlerin egemenliğinde kaldığı için zengin bir kültürel ve tarihi mirasa sahip. Adıyaman'a daha fazla turist getirilmesi için sektördeki önemli firmalarla görüştü.

Adıyaman'ın tur organizasyonlarına dahil edilmesi ve turizm sektörüne yönelik yatırımlar için sektördeki önemli firmalarla görüştü. Milletvekili Kurt;

Yüzyıllar boyunca Asurlular, Persliler, Makedonlar gibi farklı egemenlikler görmüş, Kommagene Krallığı, Roma İmparatorluğu, Bizans İmparatorluğu, Selçuklular ve Osmanlı İmparatorluğu gibi farklı devletlerin önemli şehirlerinden biri olmuş Adıyaman’daki tarihi ve turistik yerlerin büyük ilgi çektiği ve turizmde haketiği yere gelmesi için destek vermelerini istedi.

Başta Nemrut Dağı, Cendere Köprüsü, Karakuş Tümülüsü, Arsemia Ören Yeri, Kahta Kalesi, Gerger Kalesi, Perre Antik Kenti, Malpınarı Kaya Yazıtı, Besni Ören Yeri ve Kalesi, Haydaran Kaya Mezarları, Turuş Kaya Mezarları Adıyaman'daki belli başlı ziyaret edilecek yerler.

Milletvekili Kurt; Adıyaman'lı turizm işletmecisi Abuzer Aydın'la birlikte Honest Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve ASKON Yönetim Kurulu üyesi Cengiz Deveci'yi ziyaret etti.

Ayrıca Dorak Holding YK Başkanı Ahmet Kaplan Tan ve TÜRSAB Başkan Yardımcısı Turizmci Davut Günaydın ile Adıyaman turizmine yönelik verecekleri destekleri görüştü.

Türkiye’ye yurtdışından çok sayıda turist getiren Honest Holding ve Dorak Turizmin Adıyaman'a da tur programı yapması ve mevcut programlara ilave edilmesi için girişimde bulunuldu.

Yapılan görüşmelerde sektördeki büyük oyuncular Adıyaman turizmine destek vereceklerini açıkladı.

Bacasız fabrika olarak adlandırılan turizmin bir çok kişiye istihdam umudu olması ve şehrin ekonomisine büyük katkı vermesi bekleniyor.