AK Parti'de Adaylık Başvuru Süreci Başladı

AK Parti Kahta İlçe Başkanı Osman Çetinkaya, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde Kahta belediye başkan adaylığı için başvuruların 9-17 Kasım tarihler arasında alınmaya başladığını açıkladı.
AK Parti'de Adaylık Başvuru Süreci Başladı

2024'ün Mart ayında gerçekleşmesi beklenen yerel seçimler için, Ak Parti seçim startını vermişti. Bu kapsamda Kahta'da ilk belediye başkan aday adaylarıda belli oldu.

Başvuruların başlamasının ardından Kahta' da ilk aday adaylar belli olmaya başladı.

Kahta ilçe belediyesi için, Mustafa Şahin,Ekrem Kılıç ve Ali Zengin, Ak Parti'den ilk aday adaylığını açıklayan isimler oldu.

Ak Parti İlçe Başkanı Osman Çetinkaya "31 Mart 2024 Tarihinde yapılacak mahalli idareler seçimleri için Adalet ve Kalkınması Partisi il, ilçe ve belde belediye başkanları için başvuru başlangıç tarihi 9 Kasım 2023 itibariyle başlamış olup 17 Kasım 2023 Cuma günü sona erecektir.

Belediye ve İl genel meclisi üyelikleri için başvurular 9 Kasım 2023 tarihinde başlamış olup, 3 Aralık 2023 Pazar günü son bulacaktır.

Belirlenen bağışlar ise; tüm dünyanın gözleri önünde vahşice işlenen ve soykırıma varan saldırılardan etkilenen Gazze'li kardeşlerimizin temel insani ihtiyaçlarının karşılanması için kullanılacaktır ." dedi.