İsmail Toprak Adaylığını Açıkladı

İsmail Toprak basın mensupları ile düzenlediği toplantıda Kahta Belediye Başkan A. Adaylığını açıkladı.
İsmail Toprak Adaylığını Açıkladı

Toprak düzenlediği açıklamada şunları kaydetti:

KAHTA’YA SÖZÜMÜZ VAR

Basınımızın güzide temsilcileri, değerli Kahtalı kardeşlerim; Öncelikle katılımlarınızdan dolayı her birinize şükranlarımı arz ediyor, çıktığımız bu yolda Rabbim bizleri mahçup etmesin, vicdan ile cüzdan arasında bırakmasın! Hakkın takdiri ve Halkın desteği ile bu süreçte, Rabbim bizleri muzaffer eylesin. Makam ve kasalar için değil; halkın duası ve gençlerin geleceği için hizmet şuuruyla yol alan yiğitlerin halkasında bir nefer olmayı Yüce Mevlam nasip etsin. Dünya coğrafyasının yetim toprağı, insanlık vicdanının kanayan yarası, yüreğini sapana koyup mücadele eden yiğitlerin diyarı, peygamberlerin şehri, şehitlerin nadide makamı, mazlum çocukların doğarken katledildiği, anaların ağıdı, babaların yürek acısı sürgünlerin ülkesi Filistin’e milyon selam yolluyoruz ve Gazze’li kardeşlerimize, Siyonistlere karşı zaferler diliyoruz. Bu uğurda şehit olmuşlara rahmet, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyoruz. Rabbim özgür Kudüs’te birlikte saf tutmayı, hür ve bağımsız Filistin’de kıyam etmeyi bizlere nasip etsin...

Değerli Kardeşlerim; aktif siyaset kararını 2019 Mart seçimlerinden hemen sonra aldık ve gece gündüz demeden adeta seferberlik ruhuyla çalıştık ve çalışmaya devem ediyoruz. Geldiğimiz noktada halkımızın teveccühünü kazanıp iyi bir ivme kazandık. Yönetim anlayışımızın şifresi; ortak akıl ve istişareye dayalı olmuştur. İlkeli ve ahlaklı siyaset yapmayı, nezaket ve tevazu üslubunu benimsemişi kirli ve iftira siyasetinden uzak, şeffaf ve dürüstlük ilkesiyle halkımızla teşkilatımızla siyaset yapacağız. Çünkü bu toprakların mayasında; birlik var, dürüstlük var, samimiyet var, kardeşlik var…

Tabelaların değil; davamızın adamı, kişilerin değil; halkın adayı, haksızlığa karşı susanların değil; yiğit gençlerin, nene hatun ruhlu kadınların, zulme alkış tutmayanların, hakkı hak; batılı batıl bilenlerin ADAYI olma şuuruyla yola revan olduk. İlkeli ve ahlaklı siyaset ilkesiyle siyaset yapmayı; kırmadan, dökmeden kimsenin çöplüğüyle uğraşmadan, şantaj siyaseti yapmadan dost ve akrabalarımıza siyaset yapmadan; onlarla birlikte siyaset yapmayı ilke edindik. Siyasetin, kirletmiş oldukları veya siyaseti kirleten kişi veya kişilerle aktif siyaset yapmama kararıyla siyaset defterimizi açtık. Bizler makamlardan şeref alanlardan olmayı değil; makamlara şeref katan güçlü ve şuurlu bir ekiple bu göreve talibiz.

Bizi güçlü kılan;

Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak diyen gençlerimizdir.

İşini, aşını ve eşini hak yolda mücadeleye yönlendiren ve dualarıyla saha çalışmalarıyla yanımızda manevi varlıklarını hissettiğimiz davamızın merkezinde yer alan annelerimiz, kızlarımız ve kadınlarımızdır.

Helal lokmanın peşinde alın teri döken; işçi kardeşlerimiz, memurlarımız, işverenlerimiz ve mekânı-mevkisi her ne olursa olsun davası KAHTA olan kardeşlerimizdir.

Medyanın yol göstericiliği, eleştiri ve önerileri bizim en büyük gücümüz olacaktır.

Yerel yönetim ile merkezi yönetimin dengelerini, mahalle muhtarlarımızla olan kendimizi ve kentimizi birlikte yönetme ve hizmet etme anlayışımız, ilçe başkanlığımızla yönetimimizin güç birlikteliği, davamızın her kademesinde görev alan her bir kardeşimizin emek ve gayretlerine göstereceğimiz vefa en büyük silahımız olacaktır. İlçe başkanımız ve yönetimiz, gençlik kolları ve kadın kollarımızın her bir üyesi, il başkanımız ve teşkilatı, vekillerimiz ve genel merkezimin Birlikte Güçlüyüz şiarıyla inşallah siyasete yepyeni bir renk ve ahenk getireceğiz,

Kıymetli Dostlarım; insani ve İslami olan, milli ve manevi hassasiyetlerimize uygun ve saygılı, farklılıklarımızı zenginlik olarak gören, güçlünün değil; haklının yanında saf tutan, bu şehir için düşünecek, fikir ve proje üretecek, engellere takılmayacak, sorunlara çözüm odaklı yaklaşacak, yalansız dolansız ve talansız bir kişiliğe sahip, Kahta’mızın her mahallesini, sokak ve caddesini bilen, şehrin sosyokültürel dengelerini, kozmopolittik yapısına vakıf, düne takılmayıp, yarınlara dair hayalleri olan, gönül siyasetine talip olan herkese kapımızın ve gönül soframızın açık olduğunu bilmenizi isteriz.

Değerli Kardeşlerim; bizler imar ve ihyadan, istihdam ve üretmekten yanayız. Şehrimizin tüm renklerine aynı mesafede olmakla birlikte bizlerle birlikte yola düşen, emek veren, siyasetin tüm zorluklarını sinesinde hissedip pes etmeyen kardeşlerimizin eylem ve söylemleri bizim davamızın hizmet ve istihdam şifresi olacaktır. Bu şehrin çocukları en iyi hizmete layık olduğunu yaptığımız hizmetlere inşallah hissettireceğiz.

2024 yılına girerken çöp, yol, kaldırım, su siyasetinden bahsetmemiz bile büyük bir utanç vesikası. Bu asli hizmetleri temelli bu asil milletin gündeminden çıkartacağız.

İller bankasının göndereceği hizmet bütçesinin üzerine Allahın izniyle hazırladığımız projeyle inşallah ilk 18 ay içerisinde en az 500 milyonluk bir katkı sunacağız.

Yeni belediye binamız, kapalı otoparklar, şehrin doğu- batı- kuzey- güney bölgelerine içerisine kapalı spor salonu ve cep sinema salonu, 5 adet anfi salonu ve 5 adet eğitim öğretim sınıfıyla dershane görevi üstlenecek, sınırsız internet, çay kahve ikramlarının bedava olacağı 4 adet Belediye Gençlik ve Kültür Merkeziyle…

Belediye park ve bahçelerini, Belediye Sosyal Tesislerine dönüştürüp kişilere değil; halka açarak güvenli, şeffaf ve en üst düzey hizmeti daha uygun bir şekilde veren mekânlara dönüştürerek, mesire alanlarımızla, bayan taziye evlerimizle, ibadethanelerimizin temizliğini kurum olarak üstlenerek, sanat sokaklarımız, dar gelirli ve orta gelirli vatandaşlarımıza yapacağımız sosyal konut projelerimizle, imara kati bağlılığımızla, yeni otogar binamızla, ulaşım ve halk ekmek projelerimizle bu sektörde çalışan ekmek kazanan kardeşlerimize hem ekonomik katkı sunacağız hem de indirimli bir şekilde halkımızı bu hizmetlerden yararlandıracağız.

Olimpik kriterlere uygun kapalı iki havuz ve o havuzlarla bağlantılı tam teşekküllü hamamlarla şehrimizin kadınlarına, erkeklerine, gençlerine ve çocuklarına hizmet vereceğiz. Kuyumcular Sitesi, şehirden uzak yeni Hayvan Pazarı ve Belediye Şehir Mezarlığımızla asli hizmetlerimizi halkımızla buluşturacağız.

Kahta Sporu hakkettiği konuma gelmesi için maddi ve manevi desteğimizi esirgemeyeceğiz. Tüm halkımıza ve taraftarımıza sözümüz olsun Kahta Spor bu şehrin markası olacak.

Belediye marketi ve sosyal hizmetler müdürlüğümüzle inşallah şehrimizde maddi ve manevi yardıma muhtaç hiç kimseyi, KİMSESİZ bırakmayacağız. İnsan onuruna yakışır ve teşkilatlı yardımlaşma politikalarımızla vicdanımızın rahat olduğu bir şehirde inşallah yastığa kafamızı rahat bir şekilde koyacağız…

Bu şehrin; art niyetsiz kalemlere, şehrin yarınlara dair fikir üreten insanlara ihtiyacı var. Öyle bir sistemle bu alanda çalışacağız ki hiçbir baskı altında kalmadan, geçim derdine düşmeden, yanlışlarımızı eleştiren ve yaptıklarımızı takdir edip bizlere güç veren bir anlayış vücuda getireceğiz.

Kurum ve kuruluşlarla çatışan değil; güç birlikteliği eden, kültür, sanat, eğitim, spor dallarında geleceğimizin teminatı olan gençlerimize ortak bir akılla inşallah hizmet edeceğiz.

Bu vesileyle; seyyidlerin, şehitlerin, şahitlerin, erenlerin, âlimlerin, merkezi olan, Mezopotamya’nın doğan güneşi, medeniyet köprüsü, karakuş bakışı, tarih kokan yapısıyla bu şerefli ilçemizin yönetimine talip olduğumuzu bunu sadece sözde değil; eylemde de göstereceğimizi, tek referansımızın HAK ve HALK olduğunu herkesin bilmesini isteriz. Bu yolu bize halk çizdi ve halkımız ne derse kararı başımız gözümüz üstünedir. Onun için gür bir sada ile diyoruz ki;

KAHTAYASÖZÜMÜZVAR

İsmail TOPRAK

AK PARTİ KAHTA BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI