Kadın Mesleki Gelişim Merkezi Yıl Sonu Sergisi

Kahta Kadın Mesleki Gelişim Merkezince düzenlenen yıl sonu sergisinde kadınların el emeği göz nuru çalışmalarını sergilendi.
Kadın Mesleki Gelişim Merkezi Yıl Sonu  Sergisi

Japonya'nın Ankara Büyükelçiliği tarafından verilen hibeyle kurulan Kadın Gelişim Merkezi'ndeki kadınlar yıl boyunca büyük bir emek vererek ürettikleri ürünlerin sergisini  düzenledi.

Kadın Gelişim Merkezi Müdürü Medine Şahin, ''Bu serginin diğerlerinden çok farklı olduğunu, burada çok zor şartlarla gelen kadınların, daha önce hiç bir yerde görmedikleri eğitimi buradan alarak, zoru başarmak olarak nitelendirdiğimiz bir başarı öykünün sergisidir.

Çünkü burada kadınlarımız, okuma yazma öğreniyor, yaşamı boyunca hiç bir zaman eline geçmediği fırsatları değerlendirerek ne kadar azimli olduklarını gösteriyorlar. 

Okuma yazma bilmeyen, hiç bir sosyal aktivede bulunmayan belki de çok zor şartlarda hayatın her türlü sıkıntısını gören kadınlarımız burada adeta devrim  niteliğinde başarılara imza atıyorlar.

Onlar artık üreten, okuyan, düşünen, irdeleyen ve daha büyük başarıları yapabileceğini ispatlayan güçlü bir ekip.

Burada bilgisayar, resim, nakış dikiş, el sanatları, saç bakım ve kendi ayakları üzerinde durmalarını sağlayacak her türlü eğitimi alarak yaşama ve ailesine renk katan bir kadınların öyküsüdür bu sergi.

Ben onların hepsi ile gurur duyuyorum, her biri bizim için birer yıldızdır.''

Ayrıca sergide geri dönüşüm malzemelerinden sergilenen ürünlere yoğun ilgi  gösterildi.

Açılışa protokol üyeleri, kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.