Prof. Dr. İlyas Öner ile İftihar Duyuyoruz

Kahta'nın sevilen simalarından Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. R. İlyas Öner, profesörlük unvanını aldı.
Prof. Dr. İlyas Öner ile İftihar Duyuyoruz

Kahta’da uzun yıllar hekimlik, başhekimlik ve yöneticilik yapan hemşerimiz Doç. Dr. R. İlyas Öner, profesörlük ünvanını alarak ilçemizin yetiştirdiği önemli değerleri arasında yer almaya devam etti. 2000 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni bitirdikten sonra, 2005 yılında İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde İç Hastalıkları uzmanlığını tamamlayan Prof. Dr. R. İlyas Öner, Kahta ilçemizde uzun süre hekimlik ve başhekimlik görevlerini yürüttü. Daha sonra Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde akademik kariyerine başlayan Dr. Öner, 2018 yılında doçentlik ünvanı aldı. Yurt içi ve yurt dışında çok sayıda araştırma makaleleri olan, bir çok ulusal bilimsel toplantının başkanlığını yürüten ve ulusal toplantılarda çok sayıda bilimsel konferanslarda konuşması olan Dr. Öner, uzun bir dönem İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanlığı’nı yaptığı, halen İç Hastalıkları Klinik Şefliği’ni yürüttüğü Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde İç Hastalıkları alanında profesörlük ünvanını alarak görevine devam etmektedir.

Adıyaman merkez ve tüm ilçelerinde sevilen ve sayılan doktorlardan biri olan Prof. Dr. R. İlyas Öner’i tebrik eder, ilimize hizmetlerinden dolayı kendisine teşekkür ederiz.