ÜNLÜ RUS RESSAM NEMRUT'TA!!

Dünya çapında ün yapmış Rus Ressam Aleksandr shadrin eşiyle birlikte Nemrut'ta hayran kaldı.
ÜNLÜ RUS RESSAM NEMRUT'TA!!

Kendi sergisi için Ankara'da bulunduğu süreyi değerlendirerek yıllardır hayalini kurduğu Nemrut'ta yanında; Tataristan vatandaşı olan, ressam.sanat proje organizatörü Aygül okutan ile birlikte gelen Ünlü Ressam yaptığı açıklamada şunları söyledi " Yıllardır Nemrut'ta gelme hayaliyle zaman kolluyordum. Orta okul yıllarında Mezopotamya ve Kommagene ye büyük ilgi duydum.. Ankara daki sergimden iki günümü Nemrut'ta ayırdım. Bu mevsimde Nemrut'ta çıkmak başka bir duygu, bambaşka bir güzellik "dedi.

Aleksandr shadrin" Nemrut için o kadar yoğun bir duygu var ki içimde, sakin düşünmem,neler yapabilirim , ne zaman başlamalıyım ve yapacağım çizimleri nerede sergilenem gerekir ki kommagene ye maksimum katkı sağlasın " diye duygularını dile getirdi..

Ressam ve Türkiye -Rusya ve Tataristan arasında SANAT PROJE ORGANİZATÖRÜ olan Aygül okutan da yaptığı açıklamada" geçen yıl Nemrut'taki Antiochos ve kartal heykellerinin çizimini yaptım.bu gelişimiz detaylı bir program çerçevesinde Nemrut'ta çizimler yapmak ve görkemli şekilde sergilemektir " dedi.. Aygül okutan Türkiye, Rusya ve Tataristan arasında sanat organizatörlüğü yapan TEK kişi.

Ünlü Rus Ressam Aleksandr shadrin eşi Liliya Devletshina ile "Nemrut bizim için yılların hasreti idi, geldik mutlutuz" dediler.