Ana Sayfa » Eğitim » Kahta'da Kitap Kafe Açılışı Yapıldı

Kahta'da Kitap Kafe Açılışı Yapıldı

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, AK Parti Millet Vekili Adayı Muhammed Fatih Toprak, Kâhta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, Kâhta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak ve beraberindeki heyet Kitap Kafe'nin açılışını yaptı.

 
 
Kahta'da Kitap Kafe  Açılışı Yapıldı

  TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, AK Parti Millet Vekili Adayı Muhammed Fatih Toprak, Kâhta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, Kâhta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak ve beraberindeki heyet Kitap Kafe'nin açılışını yaptı.


        Kâhta Genclik Spor Kültür Sanat ve Eğitim Derneğinin gençlere kitap okuma alışkanlığını kazandırmak amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Projeleri Destek Programınca desteklenen "Kâhta Kitap Okuyor" projesi kapsamında oluşturulan  "Kitap Kafe" Kâhta kaymakamlığı Kâhta belediyesi ve iş adamı bedir yeninin desteği ile 180 bin tl ye yaptırılan Kitap Kafe gençlerin yoğun katılımı ile birlikte hizmete açıldı.

        Kitap Kafe’nin açılışında konuşma yapan TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, gençlerin sadece okuldaki dersleri öğrenmekle kalmadan okul dışında atölye çalışmaları, kitap okumaları gibi sosyal ve kültürel faaliyetlerle donanmasını ve donanımlı yetişmesinin altını çizerek Kitap Kafemizin aynı zamanda gençlerimizin üniversiteli büyükleriyle sohbet edecekleri, tecrübe paylaşımı yapabilecekleri bir mekân olacağını belirtti. Kitap Kafe'de gençler kötü alışkanlıklardan uzak tutularak okuma bilinci aşılanacak. Ayrıca gençler bu kafede eğitmenleriyle dersler, atölyeler ve hayata dair nitelikli sohbetler edebilecekler, yeni projeler üretebileceklerdir. Haftanın belirli gün ve saatlerinde ise yazar, fikir adamı ve örnek şahsiyetler öğrencilerle buluşarak tecrübe aktarımı yapacaklar. Yine haftanın belirli gün ve saatlerinde kafede film, belgesel gösterimi ve kritiği yapacaklardır.

Kitap Kafenin açılış kurdelesini kesen TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın ve beraberindeki heyet Kitap Kafeyi gezerek raflarda yer alan kitapları inceledi.

 
 
9 Haziran 2018 Cumartesi 15:32
Okunma: 478
 
Yorumlar


Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler

Yazarlar
< >
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Kurumsal

Okuyuculardan Gelen Haber

Yaşam

Kahta Emlak

Gündem

Teknoloji

Siyaset

Kültür-Sanat

Dünya

Son Dakika

Ekonomi

Spor

Yerel Haberler

Sağlık

Özel Haberler

Medya

Eğitim

Yukarı Çık