Ana Sayfa » Dünya » Papa'dan tüm dünyaya dua ve oruç çağrısı

Papa'dan tüm dünyaya dua ve oruç çağrısı

Papa Francis tüm Katolik dünyasını ve diğer dinlere inananları dua etmeye, oruç tutmaya ve barış girişimlerinde bulunmaya çağırdı.

 
 
Papa'dan tüm dünyaya dua ve oruç çağrısı

 

Papa Francis tüm Katolik dünyasını ve diğer dinlere inananları, 23 Şubat'ta "şiddete ve savaşa hayır" demek için" dua etmeye, oruç tutmaya ve barış girişimlerinde bulunmaya çağırdı.

Aziz Peter Meydanı'nda binlerce kişiye konuşan Papa Francis, bu çağrıyı dünya genelinde birçok ihtilafın "trajik bir şekilde uzaması sebebiyle" yaptığını söyledi. Papa konuşmasında, "Herkesin kendi vicdanına Tanrı huzurunda 'barış için ne yapabilirim' diye sorması gerekir" dedi. 

23 Şubat, Katolik Kilisesi mensuplarının oruç tuttuğu ve hayır yaptığı, tövbe ettikleri Paskalya öncesi perhiz haftasının ilk Cuma gününe denk geliyor. 

Katolik ve Hristiyan olmayanları da bu girişime özellikle davet eden Papa, dua ve oruçların Kongo Demokratik Cumhuriyeti'ndeki siyasi karışıklıklara ve Güney Sudan'da hala süren iç savaşa ithaf edilebileceğini söyledi. 

Papa gittikçe yaygınlaşan "israf kültürünü" de eleştirdi ve Madagaskar'da tufan felaketinin ardından zor durumda kalanlara da iyi dileklerini iletti. 


 
 
5 Şubat 2018 Pazartesi 10:06
Okunma: 584
 
Yorumlar


Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler

Yazarlar
< >
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Kurumsal

Okuyuculardan Gelen Haber

Yaşam

Kahta Emlak

Gündem

Teknoloji

Siyaset

Kültür-Sanat

Dünya

Son Dakika

Ekonomi

Spor

Yerel Haberler

Sağlık

Özel Haberler

Medya

Eğitim

Yukarı Çık