Ana Sayfa » Ekonomi » Kahta OSB'de Fiber Optik Alt Yapı Projesi Başladı

Kahta OSB'de Fiber Optik Alt Yapı Projesi Başladı

Alt ve üst yapısını günden güne çözen ve sanayi üretiminde büyük bir trend yakalayan Kâhta OSB internet ve telefon ağını fibere çevirerek sanayicilere hızlı ve kesintisiz hizmeti sunacak

 
 
Kahta OSB'de Fiber Optik Alt Yapı Projesi Başladı

 TBMM Başkanvekili  Ahmet Aydın'ın çabaları sonucu Türk Telekom Kahta Organize Sanayi Bölgesinde fiber optik alt yapı projesine başladı.

 
Alt ve üst yapısını günden güne çözen ve sanayi üretiminde büyük bir trend yakalayan Kahta OSB internet ve telefon ağını fibere çevirerek sanayicilere hızlı ve kesintisiz hizmeti sunacak.
 
Konu hakkında açıklama yapan Kahta Kaymakamı ve OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Gazi Kaya; "Bakır hatlarla geçici olarak sanayicilerimize sunduğumuz internet ve telefon hatlarında zaman zaman problemler yaşanıyordu. Fiber optik alt yapıyla bu sorunu ortadan kaldırıyoruz" dedi.
 
Kaya konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Kahta OSB sanayi ve istihdam açısından çok önemli bir kurum. Kahta OSB olarak 6. bölgeye alınmamızla birlikte artan yatırım taleplerine bağlı olarak daha çok emek vermemizi ve sanayicilerimize en iyi hizmeti sunmamızı beraberinde getiriyor. Bu nedenle bölgemizde yol, su ve elektrik alt yapısına ek olarak internet ve telefon ağını güçlendirmek için fiber optik alt yapı çalışmalarına başladık. Ve bu projenin tamamlanmasıyla birlikte yatırımcılarımız hızlı ve kesintisiz interneti kullanabilecekler. Bu projenin gerçekleşmesinde başından beri takipçisi ve destekçisi olan TBMM Başkanvekilimiz  Ahmet Aydın'a yönetim kurulumuz ve sanayicilerimiz adına çok teşekkür ediyorum."
 
Türk Telekom'un Kahta OSB'de başlattığı fiberoptik alt yapı proje maliyeti 70.000 TL ve Ağustos ayı sonunda ise tamamlanması hedefleniyor.

 
 
24 Temmuz 2017 Pazartesi 11:18
Okunma: 1887
 
Yorumlar


Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler

Yazarlar
< >
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Kurumsal

Okuyuculardan Gelen Haber

  Yaşam

  Gündem

  Teknoloji

  Siyaset

  Kültür-Sanat

  Dünya

  Son Dakika

  Ekonomi

  Yerel Haberler

  Spor

  Sağlık

  Özel Haberler

  Medya

  Eğitim

  Yukarı Çık