Ana Sayfa » Gündem » Gözlemevi Astronomiye İlgiyi Arttırıyor

Gözlemevi Astronomiye İlgiyi Arttırıyor

Gözlemevindeki teleskop ile yaz ayları boyunca her çarşamba Gökyüzü Gözlem Şenliği etkinliği düzenleniyor.

 
 
Gözlemevi Astronomiye  İlgiyi Arttırıyor

 

Adıyaman Üniversitesi Merkezi Araştırma Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde çalışmalarını yürüten Gözlemevindeki teleskop ile yaz ayları boyunca her çarşamba Gökyüzü Gözlem Şenliği etkinliği düzenleniyor.

Bu haftaki Gökyüzü Gözlem Şenliğine Üniversite Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Seyit Temir, Prof. Dr. Hasan Solmaz ve misafirler katılırken, katılımcılar Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümünden Arş. Gör. Dr. Nazlı Karaman nezaretinde ay ve diğer gök cisimlerini gözlemleme imkanı buldular.

Etkinlik hakkında konuşan Üniversite Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Seyit Temir, Üniversite Gözlemevinde Türkiye'nin en büyük teleskoplarından biri olan ADYU60 teleskobuyla uluslararası görevler dahilinde gökyüzünün gözlemlendiğini belirtti.

Üniversite Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Solmaz ise perdiyodik olarak üniversite çalışanları, öğrencileri ve halkımıza açık olarak gerçekleştirilen gökyüzü gözlem şenlikleri ile her kesimden insana gökyüzünün güzelliklerini görme imkânını sunmaya çalıştıklarının altını çizerek böylece Adıyaman’da astronomiye duyulan ilgiyi artırmayı hedeflediklerini söyledi.

Gözlem şenliğine gelen misafirler ise gördükleri ilgiden dolayı başta Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü olmak üzere Üniversite yönetimine ve çalışanlarına teşekkür etmeyi ihmal etmediler.




 
 
29 Haziran 2018 Cuma 13:39
Okunma: 377
 
Yorumlar


Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler

Yazarlar
< >
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Kurumsal

Okuyuculardan Gelen Haber

Yaşam

Kahta Emlak

Gündem

Teknoloji

Siyaset

Kültür-Sanat

Dünya

Son Dakika

Ekonomi

Spor

Yerel Haberler

Sağlık

Özel Haberler

Medya

Eğitim

Yukarı Çık