Ana Sayfa » Gündem » Kaymakamlıktan Su Açıklaması

Kaymakamlıktan Su Açıklaması

Kahta Kaymakamlığı Kahta içme suyunun yapılan analizler sonucunda içilebilir ve halk sağlığını tehdit edecek durumda olmadığını bildirdi.

 
 
Kaymakamlıktan Su Açıklaması

 Kahta İlçesindeki içme suyu ile ilgili olarak BİMER ile CİMER kullanılarak içme suyu ile ilgili olarak şikâyetlerin yapıldığı incelenmiş, konu hakkında kamuoyunun doğru olarak bilgilendirilmesi amacıyla kaymakamlığımızca açıklama yapılması uygun görülmüştür.

 

İlçemiz Sağlık Müdürlüğünce başta ana su deposu olmak üzere ilçedeki farklı noktalardan su numuneleri alınarak, Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı laboratuarında aylık periyodik olarak kontrol izleme ve analizler yapılmaktadır. Analizler sonuçları ve süreç Kaymakamlığımızca yakinen takip edilmektedir.

 

Buna göre, 14/12/2017 tarihi itibariyle;

 

-         Belediye Düğün Salonu Halk Çeşmesi, Mustafa Kiper Halk Çeşmesi, Fatih Mahallesi Fatih Parkı, Yavuz Selim Mah. Öğretmenevi Civarı Halk Çeşmesi, Osman Sebri Parkı Çeşmesi ile Kahta Belediyesi Ana Su Deposu Çıkışı olmak üzere 7 ayrı bölgeden alınan numunelerin analizleri yaptırılmıştır.

-         Alınan kimyasal ve mikrobiyolojik analizler sonucunda var olan sonuçlar içme suyunun içilebilir değerler arasında çıkmıştır.

 

Konu Kaymakamlığımızca yakinen takip edilmekte olup, Kahta Belediye Başkanlığından alınan bilgiye göre yaptırılan içme suyu arıtma tesisinin  20.12.2017 tarihi itibari ile hizmete sunulduğu,

 

Basına ve kamuoyuna duyurulur.

 

 

 

Ahmet Gazi KAYA

Kahta Kaymakamı

 


 
 
28 Aralık 2017 Perşembe 15:50
Okunma: 2447
 
Yorumlar


Misafir28 Aralık 2017 Perşembe 22:29
Camur aktigindada icile bilir diye aciklama yapildi yaziklar olsun
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler

Yazarlar
< >
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Kurumsal

Okuyuculardan Gelen Haber

Yaşam

Kahta Emlak

Gündem

Teknoloji

Siyaset

Kültür-Sanat

Dünya

Son Dakika

Ekonomi

Spor

Yerel Haberler

Sağlık

Özel Haberler

Medya

Eğitim

Yukarı Çık