Ana Sayfa » Gündem » Muhtarlardan Aydın'a Teşekkür

Muhtarlardan Aydın'a Teşekkür

Kahta Muhtarlar Derneği başkanı Mehmet Sait Çetinkaya, Kahta ilçemizde vatandaşların en önemli beklentilerinden biri olan ÖSYM sınav merkezi olmasını sevinçle karşıladıklarını söyledi.

 
 
Muhtarlardan Aydın'a Teşekkür

 Kahta ilçemizde vatandaşların en önemli beklentilerinden biri olan ÖSYM sınav merkezi olması ile ilgili gelişmeler Kahta halkı tarafından büyük bir sevinçle karşılandı.

 

Gençlerden ve vatandaşlardan gelen yoğun taleplere yetkililer ilgisiz kalmadı.

 

Kâhta Muhtarlar Derneği Başkanı M. Sait ÇETİNKAYA, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Kâhta ilçemiz 120.378 nüfusa sahiptir. Kahta’nın komşu ilçeleri olan Gerger, Samsat ve Sincik ilçeleri ile birlikte nüfus 168 bin’i bulmaktadır. Kâhta ilçemizde yaklaşık 35.000 öğrenci bulunmakta, Gerger, Samsat ve Sincik ilçeleri ile birlikte öğrenci sayısı yaklaşık 44 bin civarındadır. Bu ilçelerin il merkezine uzaklıkları ve Kâhta ilçesine olan yakın mesafesi dikkate alındığında Kahta ilçe merkezinde ÖSYM tarafından sınavların yapılması için gerekli olan koşullar ve alt yapı fazlasıyla mevcuttu. Bu nedenle vatandaşlarımızdan ve öğrencilerimizden gelen yoğun talepler zaman zaman üst mercilere iletilmiş, bu konuda yetkililerimizden gerekli hassasiyeti göstermişlerdir. Ben de Kahta ÖSYM sınavlarının 2018 yılından itibaren ilçemizde yapılacak olmasından dolayı ilçemizde sınava girecek öğrenciler ve aileleri adına İlçemiz için her türlü fedakarlığı gösteren TBMM Başkan Vekili hemşehrimiz Sayın Ahmet AYDIN ve diğer milletvekillerimize çok teşekkür ediyorum.

 

İlçemizde sınava girecek tüm öğrencilere başarılar dilerim.

 

  

M.Sait ÇETİNKAYA

Muhtarlar Derneği Başkanı 
 
27 Aralık 2017 Çarşamba 21:13
Okunma: 869
 
Yorumlar


Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler

Yazarlar
< >
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Kurumsal

Okuyuculardan Gelen Haber

Yaşam

Kahta Emlak

Gündem

Teknoloji

Siyaset

Kültür-Sanat

Dünya

Son Dakika

Ekonomi

Spor

Yerel Haberler

Sağlık

Özel Haberler

Medya

Eğitim

Yukarı Çık