Ana Sayfa » Kültür-Sanat » Nemrut Zirvesinde Engelliler İçin Özel Konser

Nemrut Zirvesinde Engelliler İçin Özel Konser

Fiziksel engeli olanlar ve rotaryenler devasa kral ve tanrı heykellerinin arasında güneşin doğuşunun ve batışının en güzel izlendiği Nemrut dağına zorlu bir tırmanışın ardından ulaşmayı başardı.

 
 
Nemrut Zirvesinde Engelliler İçin Özel Konser

 

UNESCO'nun dünya kültür mirasları arasında saydığı, 2206 metre yükseklikteki Nemrut dağı, engellileri misafir ederek “Arpanatolia” grubunun konserine ev sahipliği yaptı.

Fiziksel engeli olanlar ve rotaryenler  devasa kral ve tanrı heykellerinin arasında güneşin doğuşunun ve batışının en güzel izlendiği Nemrut dağına zorlu bir tırmanışın ardından ulaşmayı başardı.
Adıyaman’da her yıl düzenlenen ve geleneksel hale getirilen “Uluslararası Rotary Engellilerle Zirvede xvııı - “Nemrut’a Tırmanıyoruz” projesi kapsamında Adıyaman Nemrut Rotary Kulübü UR. 2420. ve 2440. Bölge Federasyonlarına bağlı Rotary Kulüplerinin ve Engelli derneklerinin de desteği ve katılımıyla çok daha coşkulu ve renkli bir projeyi “Arpanatoli” grubu tarafından Anadolu’nun eşiz melodileri ve harika bir konser ile tamamladı.
Nemrut Dağı zirvesinde bu yıl Ankara, İstanbul, Çorlu, İzmir, Eskişehir, Adana, Mersin, Gaziantep, Malatya, Karadeniz Ereğli ve birçok ilin yanı sıra ABD, Brezilya, Tayvan, Meksika, Kore, Tayland ve Bulgaristan başta olmak üzere Exchange Değişim Programı öğrencileri çok sayıda engelli ve rotaryenlerin katılımı ile gerçekleştirilen organizasyon büyük ilgi gördü.
Engellilerin zirvede buluşmalarından duyduğu memnuniyeti ifade eden Rotary 2430. Bölge Federasyonu Guvernörü Serdar Ünlü, Adıyaman Nemrut Rotary Kulübünün 18 yıldır gerçekleştirdiği bu projenin hem engellilerin sorunlarına dikkat çekerek farkındalık yarattığını hem de başta Adıyaman olmak üzere bölgenin ve Nemrut Dağının tanıtımına önemli katkılar sağladığını söyledi.
Nemrut Dağının zirvesinde harika bir konser gerçekleştirdiklerini söyleyen “Arpanatolia” grubu üyeleri ise, Dünyanın en önemli tarihi mekânlarından biri olan Nemrut Dağına verdikleri konserin büyüleyici atmosferi ile engellilerin mutluluğunun birleştiğine dikkat çekti.
Konser sonrasında Rotary 2430. Bölge Federasyonu Guvernörü Serdar Ünlü Arpanatolia grubuna bir plaket takdim ederek engelliler ve zirvedeki konuklarla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.


Kaynak : PHA


 
 
8 Ekim 2017 Pazar 21:35
Okunma: 955
 
Yorumlar


Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler

Yazarlar
< >
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Kurumsal

Okuyuculardan Gelen Haber

Yaşam

Kahta Emlak

Gündem

Teknoloji

Siyaset

Kültür-Sanat

Dünya

Son Dakika

Ekonomi

Spor

Yerel Haberler

Sağlık

Özel Haberler

Medya

Eğitim

Yukarı Çık