Ana Sayfa » Medya » Başkan Aslan’dan Gaziantep Saldırısına Tepki

Başkan Aslan’dan Gaziantep Saldırısına Tepki

AGAD Başkanı Aslan’dan Gaziantep Saldırısına Tepki

 
 
Başkan Aslan’dan Gaziantep Saldırısına Tepki

 AGAD Başkanı Aslan’dan Gaziantep Saldırısına Tepki

AGAD Başkanı İbrahim Aslan:
“Terör örgütlerinin saldırılarına karşı birliğimizi korumalıyız”

Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti (AGAD) başkanı İbrahim Aslan Gaziantep’te Siirtli ailelerin sokak düğününde meydana gelen hain saldırıya tepki göstererek bu olayı en sert bir şekilde lanetlediklerinin belirtti.
Ülkemizin birliğine, bütünlüğüne kast eden bu gibi girişimlerin asla başarıya ulaşamayacağını belirten aslan, masum insanların hedef alan bu tür menfur saldırıları düzenleyen hangi terör örgütü, grup, kişi olursa olsun şiddetle lanetlediklerini ifade etti.
Ülkemizin son zamanlarda çok zor bir süreçten geçtiğini de söyleyen Aslan, şunları söyledi: “Bu menfur terör olayları ülkemizde ne yazık ki on binlerce insanımızın ölmesine, şehit olmasın sebep olmuştur. Bizler Türkiye olarak ne kadar şehit verirsek verelim, bu gibi terör örgütlerinin oyunlarına boyun eğmeyeceğimizi tüm dünya bilir. Amaçları Türkiye’yi Suriye, Irak gibi kargaşa içinde Ortadoğu ülkelerine benzetmektir. Ama başaramayacaklar. Ne Türkiye Suriye, Iraktır, ne de Türkiye halkı başka bir halktır. Biz bu vatanımızı kolay kazanmadık ki böyle korku verecek terör olaylarına bırakalım.
Son zamanlarda özellikle 15 Temmuz darbe girişiminin başarısız olmasından sonra özellikle PKK ve DEAŞ’in Doğu ve Güneydoğu illerimizde gerek bombalı araç, gerek el yapımı patlayıcılarla, gerekse de canlı bombalarla ülkemizdeki terör olayların en üst duruma getirme telaşına girmişlerdir. Van, Elazığ, Bitlis ve şimdi de Gaziantep’te gerçekleştirdikleri terör olayları onların sivil, asker, polis, Kürt, Türk, Arap, çocuk, yaşlı, kadın, erkek farkı gözetmeksizin tüm insanlığı hedef alacak kadar gözlerini kan bürüdüğünü açıkça bir kez daha göstermiştir. Onlar ne kadar saldırırlarsa Türkiye halkı daha çok bir ve beraber oluyor ve olmaya devam edecektir. Allah’ın izniyle ülkemiz tüm terör örgütlerinden arındırılmış, bölgesinde lider ve örnek bir ülke olmak adına yoluna emin adımlarla devam edecektir. Bu vesile ile Gaziantep’te meydana gelen bu menfur saldırıyı bir kez daha şiddetle lanetliyor, saldırı sonucu hayıtını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar dilerim.”


 
 
21 Ağustos 2016 Pazar 23:09
Okunma: 1322
 
Yorumlar


Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler

Yazarlar
< >
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Kurumsal

Okuyuculardan Gelen Haber

Yaşam

Kahta Emlak

Gündem

Teknoloji

Siyaset

Kültür-Sanat

Dünya

Son Dakika

Ekonomi

Spor

Yerel Haberler

Sağlık

Özel Haberler

Medya

Eğitim

Yukarı Çık