Ana Sayfa » Siyaset » Toprak, Haydaran Suyu Sürecini Anlattı

Toprak, Haydaran Suyu Sürecini Anlattı

Kahta Belediye başkanı Abdurahman Toprak 19 yıllık Kahta Haydaran Suyu Projesini anlattı.

 
 
Toprak, Haydaran Suyu Sürecini  Anlattı

 

Kahta Belediye  başkanı Abdurahman Toprak 19 yıllık  Kahta  Haydaran Suyu  Projesini  anlattı.

‘’Yıl 1975 kahta ya 10 km. uzakta olan köyümden okumak için ortaokula rahmetli babam (Rabim mekanını cennet eylesin İnşallah)  yazdırdı. Kahtam da su olmadığı için kuyulardan temin  ediliyordu. Yıl oldu 2004 Rabbim belediye başkanlığını nasip etti. İlk işimiz Kahta’mıza cazibe su kazandırmaktı.

 Bunun için çalışmalar başlattık. Mehmet saydam Müdürüm ile dağ taş gezdik. İki noktadan cazibesi ile kahtama akacak suyun yerlerini tespit ettik. Haydaran kaynağından ve ikincisi şu an aldığımız noktadan.

Haydaran kaynağı Malatya sınırları içinde olduğu için her türlü alternatifi sunmamıza rağmen vermediler. 2009 yılına kadar uğraşmamıza rağmen o günün şartlarını bütün Kahtalı kardeşlerim kimlerin engel olduğunu bilirler. Seçimi kazandılar amaçları Kahtalı kardeşlerimin temiz ve cazibeli su içmemeleri için. Bana her türlü iftirayı atılar. Haydi siz getirin her şey elinizde değimliydi. Kahtamın dağlarında değil Karadeniz de bile su getirebilirlerdi. Ama amaçları kahtalı kardeşlerime sürekli sıkıntılar yaşatmaktı. O attıkları iftiralarında Rabime şükürler olsun attıkları iftiralarda  buğuldular.

2014 yılında hepsi bize karşı birleştiler. Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi dünya beşten büyüktür. Bizde             Kahta 3 ten büyüktür dedik ve büyük bir farkla seçimi kazandık.

 İlk işimiz Kahtama bu suyu kazandırmaktı ve tekrar yollara düştük ekip oluşturduk.

Meclis üyelerimizi basımımızı sivil toplum kuruluşlarını sürekli bilgilendirdik. Mehmet saydam Müdürüm ile Halil başkanımla yollara düştük. Geceli gündüzlü uykusuz dinlenmek bilmeden sağlığımızı düşünmeden Kahtamız için dur durak bilmeden çalıştık Allah a şükürler olsun başardık.

Doya doya kana kana iç Kahtam.

Yıllarca İnşallah Kahtam artık su sıkıntısı yaşamayacak İnşallah. T

eşekkürler saydam Müdürüm. Teşekkürler Halil başkanım. Allah yolunuzu açık etsin İnşallah. Teşekkürler meclis üyelerim. Teşekkürler ekip arkadaşlarım. Teşekkürler Kahtamın yiğit basın mensupları. Teşekkürler sivil toplum örgütlerinin yiğitleri.

Hayaldi gerçek oldu. İftira atanlar yalan diyenler. Eğer sizlerden yüz varsa Kahtayı terk etmeniz lazım. Herşey güzel Kahtam için.

Dua eden destek veren herkesten Allah razı olsun İnşallah.’’
 
 
5 Mart 2018 Pazartesi 11:06
Okunma: 1347
 
Yorumlar


Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler

Yazarlar
< >
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Kurumsal

Okuyuculardan Gelen Haber

Yaşam

Kahta Emlak

Gündem

Teknoloji

Siyaset

Kültür-Sanat

Dünya

Son Dakika

Ekonomi

Spor

Yerel Haberler

Sağlık

Özel Haberler

Medya

Eğitim

Yukarı Çık