Ana Sayfa » Spor » Kahta’da gençlere motivasyon semineri

Kahta’da gençlere motivasyon semineri

Kahta Gençlik Merkezinde “Gençlerdeki Stres Kaygısını Azaltmaya Yönelik Kaygı ve Motivasyon” Semineri verildi

 
 
Kahta’da gençlere motivasyon semineri

 Kahta Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Gençlik Merkezi Seminer Salonu’nda

Gençlik merkezi kişisel gelişim ve inovasyon kapsamında düzenlenen Kişisel Gelişim Uzmanı Bilal Zemin tarafından verildi. Seminer’de öğrencilere moral, motivasyon ve başarının yolları ve sınava en iyi şekilde hazırlanma, sınav heyecanını yenme gibi konularda başarının yollarını anlatıldı.

Kişisel Gelişim Uzmanı Zemin,  seminerde, stresin günlük yaşamın doğal bir unsuru olduğu, düşündüğümüz ve hissettiklerimizin bedenimizi ne ölçüde ve ne biçimde etkilediği, düşünceleri ve hisleri yöneterek olumlu davranış sergilemenin iş yaşamına, aile yaşamına ve sosyal yaşama sunduğu pozitif katkılarını anlattı.

İnsanların  değişimi kendisinden başlatması gerektiğinin önemine vurgu yapan Zemin, “Değişim insanın kendinde başlar. Eğer ben değişirsem ailem değişir, mahallem değişir, şehrim değişir, ülkem değişir ve dünya değişir. Gençler, değişimi kendimizde başlatmalıyız. Hayırlı bir insan olabilmenin gayretinde olmalıyız” dedi.

Gençlik Merkezi Müdürü Bulut, “Bütün insanların uyguladıkları bir yöntem var; birincisi inanmak, ikincisi bedel ödemek. Ülkemizdeki insanların en büyük problemi hedef belirleyememeleridir. Alın teri dökmeden, gözyaşı dökmeden başarı gelmez. İnsanlar bugün kısa yoldan başarılı olmak istiyor. Kısa yoldan başarı gelmez. Başarı için çok çalışmanız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

İlçe Müdürü Çiçek, “Öğrencilerimize stresi yenme, stresle mücadele etme, sınava hazırlanma yolları gibi çeşitli konularda tarihi ve milli manevi değerlerimizi de katarak güzel bir seminer veriyoruz” dedi.
 
 
23 Şubat 2016 Salı 12:33
Okunma: 1669
 
Yorumlar


Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler

Yazarlar
< >
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Kurumsal

Okuyuculardan Gelen Haber

  Yaşam

  Gündem

  Teknoloji

  Siyaset

  Kültür-Sanat

  Dünya

  Son Dakika

  Ekonomi

  Yerel Haberler

  Spor

  Sağlık

  Özel Haberler

  Medya

  Eğitim

  Yukarı Çık