Ana Sayfa » Spor » Kahta’da Yaz Spor Okulu açıldı

Kahta’da Yaz Spor Okulu açıldı

Kahta Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesinde, yaz döneminde farklı branşlarda, 5 –18 yaş arasındaki çocuk ve gençlere eğitim verilmek üzere “Yaz Spor Okulu” açıldı.

 
 
Kahta’da Yaz Spor Okulu açıldı

 Kahta Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesinde, yaz döneminde farklı branşlarda, 5 –18 yaş arasındaki çocuk ve gençlere eğitim verilmek üzere “Yaz Spor Okulu” açıldı.

Yaz okulu bünyesinde; badminton, futbol, atletizm, basketbol, karate ve voleybol branşlarında kurslar düzenleneceğini belirten  Kahta Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Çiçek, sporu toplum içinde bir alışkanlık haline getirebilmek için öncelikle çocukların ve gençlerin  spor yapmaya teşvik edilmesi gerektiğini,  sporu gençlerin kötü alışkanlıklar yerine vatanını ve milletini seven hoşgörülü, liderlik ve arkadaşlık duyguları gelişmiş saygılı sporcular yetiştirmek amaçladıklarını söyledi.

Spor aktiviteleri çocukların birbirleriyle kaynaşmasını, arkadaşlık, dostluk duygularını geliştirdiğini ifade eden Çiçek ‘’ Tabi ki sporun insanın hem fiziksel, hem ruhsal anlamda çok büyük etkileri var. Biz de bunu çocuklarımıza küçük yaşlarda verelim istiyoruz. Spor kulüplerine sporcu kaynağı oluşturarak uluslararası alanda başarılar elde eden sporcular yetiştirmeye katkıda bulunuyoruz. İlçe Spor Merkezleri’ne 5-18 yaş grubundaki kız-erkek çocuk ve gençler kayıt yaptırabiliyor.  Şimdiden kurslara katılacak tüm çocuk ve gençlerimize başarılar diliyorum" diye konuştu. 

Çiçek, tamamen ücretsiz olan kurslara kayıt için; başvuru formu, nüfus cüzdanı fotokopisi verilmesi yeterli olacağı, başvuruların Kahta Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü'ne yapılacağını belirtti.
 
 
6 Haziran 2017 Salı 11:41
Okunma: 2747
 
Yorumlar


Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler

Yazarlar
< >
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Kurumsal

Okuyuculardan Gelen Haber

Yaşam

Kahta Emlak

Gündem

Teknoloji

Siyaset

Kültür-Sanat

Dünya

Son Dakika

Ekonomi

Spor

Yerel Haberler

Sağlık

Özel Haberler

Medya

Eğitim

Yukarı Çık