Ana Sayfa » Spor » Satranç ve Atletizm Şampiyonlarına Ödül

Satranç ve Atletizm Şampiyonlarına Ödül

Türkiye Atletizm Şampiyonu olan Eda Nur Asuk ve 5. olan Gülbahar Çetin’i makamında kabul ederek Cumhuriyet Altını ile ödüllendirdi.

 
 
Satranç ve Atletizm Şampiyonlarına Ödül

 Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Küçükler kategorisinde Türkiye Satranç Şampiyonasında 2. ci olan İrem Ezra Öz ve Türkiye 8.’si olan Tuna Sargınalp ile Türkiye Atletizm Şampiyonu olan Eda Nur Asuk ve 5. olan Gülbahar Çetin’i makamında kabul ederek Cumhuriyet Altını ile ödüllendirdi.

Türkiye Satranç Federasyonu Başkanlığınca 23-29 Ocak tarihleri arasında Antalya’nın Manavgat ilçesinde düzenlenen satranç müsabakalarına 2.300 sporcunun katıldığını belirten Vali Demirtaş, “İlimizden şampiyonaya katılan İrem Ezra Öz dereceye yaparak Türkiye 2. olmuş, Tuna Sargınalp ise Türkiye 8. olmuştur. Minik yavrularımız Antalya’da yapılan satranç şampiyonasında ilimizi en iyi şekilde temsil etmişlerdir. Her iki sporcumuz ülkemizi Avrupa’da temsil edeceklerdir. Çocuklarımızın Avrupa’da da başarıyla döneceklerine inanıyor, kendilerini tebrik ediyorum”dedi.

Öte yandan Atletizm Şampiyonasında da Adıyamanlı sporcuların başarıyla döndüklerini kaydeden Vali Mahmut Demirtaş, “Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanlığının 2016 yılı faaliyet programında yer alan U 14 yaş altı Türkiye Şampiyonası 30-31 Ocak tarihleri arasında İstanbul’da yapılmıştır. U 14 yaş altı Türkiye Şampiyonasına 38 ilden 439 sporcu katılım sağlamış olup, Adıyamanlı sporcumuz Eda Nur Asuk adlı çocuğumuz 1000 metrede 3 dakika 11 saniyelik derecesiyle Türkiye Şampiyonu olmuştur. Ayrıca, U 16 altı Türkiye Şampiyonasında sporcumuz Gülbahar Çetin ise 1.500 metrede Türkiye 5.’si olmuştur. Çocuklarımıza ve gençlerimize her türlü imkânı sağladığımız zaman, Adıyaman’ın gençlerinin neler başarabileceğini bu gençlerimiz bize gösterdiler. Tüm sporcularımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Bu başarıda emeği geçen herkese de ayrıca teşekkür ediyorum”dedi.

Konuşmalardan sonra Vali Mahmut Demirtaş, Satranç ve Atletizm şampiyonlarını Cumhuriyet Altını ile ödüllendirdi.

Vali Demirtaş’ı ziyaret sırasında, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, Satranç ve Atletizm Şampiyonlarının aileleri ile Antrenörleri de hazır bulundu. 


 
 
5 Şubat 2016 Cuma 13:59
Okunma: 2516
 
Yorumlar


Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler

Yazarlar
< >
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Kurumsal

Okuyuculardan Gelen Haber

Yaşam

Kahta Emlak

Gündem

Teknoloji

Siyaset

Kültür-Sanat

Dünya

Son Dakika

Ekonomi

Spor

Yerel Haberler

Sağlık

Özel Haberler

Medya

Eğitim

Yukarı Çık