Ana Sayfa » Yerel Haberler » Kahta bu proje ile nefes alacak

Kahta bu proje ile nefes alacak

Kahta İlçesinde 62 dönüm üzerinde sosyal donatıları ile birlikte Çataltepe Mesire Alanı adı altında büyük bir dinlenme alanı yapılarak Kahta’ya adeta nefes aldıracak.

 
 
Kahta bu proje ile nefes  alacak

 Kahta İlçesinde 62 dönüm üzerinde sosyal donatıları ile birlikte Çataltepe Mesire Alanı  adı altında büyük bir dinlenme alanı yapılarak Kahta’ya adeta nefes  aldıracak.

Geçen yıl yapılan Ebu Sadık Mesire alanında sonra bu yıl yapılacak olan Çataltepe Mesire Alanı ile ilçenin mesire alanı sorunu çözülüyor.Yetkililerden alınan bilgilere göre İbrahim Halil Ziyareti olarak bilinen Çataltepe Köyü yakınındaki gölet manzaralı mevkide mesire alanı yapılacak. İlçenin doğusunda baraj manzaralı olarak geçen yıl yapılan Ebu Sadık Mesire alanına da ek tesislerin yapılacağını belirten yetkililer ilçede mesire alanı sorunun kalmadığını söyledi. Yetkililerin açıklamasına göre Ebusadık Mesire alanının bitişiğindeki vadi içerisinde restaurant, kafe, çay ocağı gibi ek tesisler yapılacak.

 Konu ile ilgili proje hakkında açıklama yapan TBMM Başkan Vekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, “ İlçeye kazandırdığımız Ebu Sadık Mesire alanı projesi ile hemşerilerimize nefes alabilecekleri bir mesire alanı kazandırdık. Şimdi buraya ek tesisler yaparak mesire alanını genişleteceğiz. Aynı zamanda Çataltepe Mesire Alanını da başlatacağız. Burada geniş alanda bir mesire yeri yapacağız. Projemiz ve her şey hazır.  Kahtalı Hemşerilerimiz baraj manzaralı Ebusadık ve gölet manzaralı Çataltepe Mesire yerlerinde rahat nefes alarak ailece dinlenebilecekler. Mesire alanlarının kazandırılmasında emeği geçen  Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya ve Kahta Belediye Başkanımız Abdurrahman Toprak ile ilçe başkanımız Engin Akel’e teşekkür ediyorum” dedi.

Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, “ Ebusadık mesire alanımız tamamlandı. Yanına ek tesisler de yapacağız. Aynı zamanda İbrahim Halil Ziyareti denilen yerde Çataltepe Mesire Alanı projemiz de hazır. Buradaki 260 dönüm alanın 62 dönümünü projelendirdik. Çalışmalarımız tamam. Bu projeyi de gerçekleştirdiğimizde Kahta’nın mesire alanı sorunu çözülmüş olacaktır. Bu konudaki desteklerinden dolayı TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın Bey’e teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunuyoruz” diye açıkladı.

Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak ise , “ Şimdiye kadar Kahtalı Hemşerilerimizin nefes alacakları bir mesire alanı yoktu. Kahta Kaymakamlığı ile işbirliği halinde ve TBMM Başkan Vekilimiz Sayın Ahmet Aydın’ın desteği ile Ebu Sadık Mesire Alanımızı tamamladık. Şimdi alanın bitişiğinde çeşitli sosyal tesisler yapacağız. Paramız hazır. Mevsim şartları düzelince çalışmalarımız başlayacak. Ayrıca İbrahim Halil Ziyareti denilen mevkide 62 dönümlük Çataltepe Mesire Alanı yapımına da başlayacağız. İlçeye iki büyük mesire alanı kazandırılması konusunda bizden desteğini esirgemeyen Meclis Başkan Vekilimiz Ahmet Aydın Bey’e çok teşekkür ediyoruz” diye açıkladı.

Haber:İsmail Kaya

 


 
 
28 Mart 2017 Salı 12:31
Okunma: 3787
 
Yorumlar


Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler

Yazarlar
< >
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Kurumsal

Okuyuculardan Gelen Haber

Yaşam

Kahta Emlak

Gündem

Teknoloji

Siyaset

Kültür-Sanat

Dünya

Son Dakika

Ekonomi

Spor

Yerel Haberler

Sağlık

Özel Haberler

Medya

Eğitim

Yukarı Çık